Naga MarketsNajważniejszą publikacją drugiej części piątkowej sesji pozostaje kanadyjki raport PKB z grudnia minionego roku. Dane nie zawiodły oczekiwań analityków wskazując na kolejny wzrost produktu krajowego brutto. Jak najnowszy raport wpływa na wycenę dolara kanadyjskiego na rynku? 


Produkt krajowy brutto w ujęciu realnym wzrósł o 0,1% w grudniu minionego roku, kiedy to 13 z dwudziestu sektorów przemysłowych odnotowało wzrost aktywności – czytamy w raporcie Statistics Canada.

Grudniowa wartość kanadyjskiego PKB nie jest zaskoczeniem – raport potwierdził wcześniejsze prognozy analityków, którzy spodziewali się spadku dynamiki wzrostu wskaźnika pod koniec roku. Listopadowe dane informowały bowiem o wzroście na poziomie 0,4% w skali miesiąca.

Kwartał pełen zmian

Wartość dodana w sektorze produkcyjnym wzrosła w czwartym kwartale o 0,5%, co oznacza sześć kolejnych kwartałów wzrostu, podczas gdy branże usługowe wzrosły o 0,5%. Głównym czynnikiem wzrostu w przemyśle był sektor budowlany (+ 1,5%), który notuje wzrost już piąty kwartał z rzędu.

Skumulowany Produkt Krajowy Brutto Kanady

W branżach usługowych wzrost notuje sprzedaż nieruchomości, dzierżawa oraz leasing (+0,7%) głównie za sprawą działalności agentów nieruchomości i brokerów która wzrosła o 7,7%. Sprzedaż hurtowa (+ 1,0%) wzrosła po raz piąty z rzędu (…) Handel detaliczny wzrósł o 1,0% w związku z wyższą aktywnością sprzedaży samochodów i części zamiennych – czytamy w raporcie.

Reakcja rynku

Na wykresie USDCAD dostrzegalna jest wyraźnie zwiększona zmienność, która krótko przed godziną 15:00 faworyzowała CAD:

USDCAD dzięki TradingView

EURCAD wyraźnie brnie na północ. Dane z Kanady na chwilę powstrzymały byczy rajd, lecz czerwona świeca była zaledwie krótkim oddechem w silnym trendzie wzrostowym:

EURCAD dzięki TradingView

Handluj na światowych rynkach z pomocą STO. Sprawdź ofertę brokera lub dowiedz się w jaki sposób handlując w STO możesz zdobyć iPhone X>>>tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułOd inwestora do scalpera – GBPUSD z potencjałem 170 pips spadków
Następny artykułMACD Double Screen: USDPLN – 02.03.2018
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here