Naga MarketsKurs funta zyskuje w relacji do dolara amerykańskiego nieprzerwanie od pięciu tygodni. Tylko na przestrzeni ostatniego miesiąca umocnił się on względem amerykańskiej waluty o 3,06 proc., dzięki czemu był on w maju 2021 r. najsilniejszą spośród walut grupy G8. Tak znaczna aprecjacja sprawiła, że kurs funta wzrósł dziś powyżej 1,4240 USD, co jest najwyższym poziomem od kwietnia 2018 roku i jednym z najwyższych od pamiętnego referendum z czerwca 2016 r., w którym to Brytyjczycy opowiedzieli się za opuszczeniem Unii Europejskiej.

Dalsza aprecjacja GBP zagrożona

Ekonomiści założonego już w 1817 roku, australijskiego banku i dostawcy usług finansowych Westpac przyznali, iż ich model walutowy wskazuje na niewielką przewagę pozycji długich w funcie szterlingu, choć w dalszym ciągu postrzegają oni brytyjskie aktywa jako przewartościowane, co w praktyce może ograniczać dalszą aprecjację kursu funta względem dolara amerykańskiego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Model Westpac łączy krótkoterminowe dane fundamentalne takie jak wzrost, wycenę handlu i rentowności. Aktualnie sygnalizuje on niewielką długą pozycję w funcie szterlingu, co stanowi odwrócenie od znaczącej krótkiej pozycji z poprzedniego tygodnia.

Korzystniejsza pozycja w funcie szterlingu została wywołana przez wzrost brytyjskich rentowności po komentarzach członka Banku Anglii, Gertjana Vlieghe’a, który zasugerował, iż już na początku 2022 roku może dojść do podwyżki stóp procentowych, jeśli tylko ożywienie gospodarcze okaże się silniejsze niż oczekiwano.

Ogólnie aktywa brytyjskie są jednak postrzegane jako jeszcze bardziej przewartościowane.

Kurs funta najwyżej od 3. lat

Spoglądając na notowania pary walutowej GBP/USD zauważymy, że kurs funta znajduje się obecnie w okolicy niezwykle istotnego poziomu oporu, którego trwałe pokonanie mogłoby otwierać drogę do dalszych wzrostów nawet w okolice 1,48 USD.

Jeżeli jednak w okolicy tej strefy pojawi się większa reakcja podażowa, wówczas notowania szterlinga mogłyby zaliczyć nawet kilkumiesięczną korektę spadkową.

Weź udział w bezpłatnym webinarze i rozpocznij swoją przygodę z inwestowaniem

invest
GBPUSD Monthly

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPre-Market: Powrót na rynek USA zwiastuje dalsze wzrosty
Następny artykułNie widać końca spadków na kursie euro i dolara!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here