Naga MarketsAktywność wydobywcza Bitcoinów (BTC) wzrosła w okolice szczytowych poziomów, osiągając w miniony czwartek 58 EH/s, natomiast rekordowy hashrate odnotowano w w sierpniu 2018 roku i wyniósł on blisko 62 EH/s. Istotną barierę w tym przypadku stanowi poziom 60 EH/s.

Bitcoin (BTC) Hash Rate
Bitcoin (BTC) Hash Rate

Jedną z przyczyn rosnącej aktywności może być pora deszczowa w Chinach, dzięki której górnicy mogą korzystać z tańszej energii hydroelektrycznej. Aktywność wydobywcza Bitcoina może również zwolnić w nadchodzących dniach, aby zapewnić korzystniejsze dostosowanie trudności. W minionym kwartale wydobycie BTC było zmienne, wznosząc się do szczytów i ponownie opadając, co może mieć wpływ na obliczenie trudności.

Wzrost notowań Bitcoina (BTC) czyni wydobycie bardziej opłacalnym

Innym powodem może być skok notowań Bitcoina (BTC) do 5800 USD, co zapewnia większą opłacalność w przypadku nagród za wydobycie bloku. Wraz ze zbliżającym się podziałem zysku BTC w 2020 roku, możemy zobaczyć górników walczących o ostatnią z większych nagród.

Wraz z wydobyciem, potwierdzone transakcje na Bitcoinie wzrosły 2 maja ponad poziom  450 tysięcy w ciągu 24 godzin. Jest to najwyższy poziom odnotowany od grudnia 2017 roku.

Poza szczytową aktywnością górniczą ceny rynkowe BTC dominują nad rynkiem altcoinów.
Dominacja Bitcoina przekracza 55% całej kapitalizacji rynkowej

Kurs Bitcoina kieruje się do poziomu 6000 USD

W ubiegłym tygodniu kurs Bitcoina w relacji do dolara poczynił znaczny postęp. Jak bowiem widać na wykresie dziennym poniżej, ceny utrzymywały się na zamknięciach kolejnych dni ponad zniesieniem 61,8% ruchu spadkowego zapoczątkowanego w listopadzie 2018 roku.

Zobacz też: Theresa May zawrze kompromis z Partią Pracy i uniknie wyborów do europarlamentu?

Dodatkowo kurs przełamał opór w okolicach 5630 USD. Wczoraj ten poziom oporu zadziałał jako wsparcie, które pozwoliło dziś na wyznaczenie nowego szczytu. Cena Bitcoina może teraz zmierzać do okrągłego poziomu 6000 USD. Kolejny istotny cel stanowi szczyt z listopada 2018 roku na poziomie 6540 USD.

Kurs Bitcoina do dolara (BTC/USD) - wykres dzienny - 7 maja 2019
Kurs Bitcoina do dolara (BTC/USD) – wykres dzienny – 7 maja 2019

Bitcoin nadal jest postrzegany jako decydujący dla kierunku całego rynku aktywów cyfrowych. Nawet stosunkowo niezależne sieci i tokeny, mające na celu wyparcie Bitcoina i zaproponowanie lepszej sieci są w dużym stopniu zależne od handlu najstarszą kryptowalutą i jej sentymentu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here