sztabki złotaWzrostom cen złota sprzyjają ostatnie spadki wycen indeksów, które doprowadziły do ponownego uznania żółtego metalu za aktywo bezpieczne, do którego uciekają inwestorzy w momentach kryzysu na rynkach finansowych. To już trzeci tydzień z rzędu, gdy cena złotego kruszcu rośnie. Jednak biorąc pod uwagę, iż od początku roku złoto straciło 15% na wartości, ostatnie wzrosty mogą być jedynie korektą, po której nastąpi kolejna fala przeceny.

Finax

Analiza interwału tygodniowego

Od dołka z połowy sierpnia złoto odrobiło już ponad 80 USD. Brakuje zaledwie kilku dolarów, aby cena dotarła do ważnego oporu. Zbiór konfluencji występuje w okolicach 1235 – 1240 USD za uncję. Znajduje się tu istotny poziom wymienności, zniesienie 38,2% Fibo całej fali spadkowej oraz średnia MA200. Z drugiej strony głównym wsparciem pozostaje strefa 1207 – 1212 USD, która przez 7 tygodni stanowiła istotną zaporę cenową, zanim w zeszłym tygodniu została przeforsowana przez kupujących.

Kontynuacja wzrostów na złocie. Co dalej?

Analiza interwału dziennego

Zeszło czwartkowa sesja była bardzo ważna dla notowań złota. Silna świeca wzrostowa przebiła nie tylko istotny opór w okolicach 1210 USD, ale również główną linię trendu. Utworzył się nowy szczyt, a więc re-test poziomu 1210 USD byłby dobrym miejscem z ciasnym stop lossem do zagrania pozycji długiej.

Kontynuacja wzrostów na złocie. Co dalej?

Analiza interwału jednogodzinnego

Na interwale H1 ciekawym poziomem jest 1208 USD, gdzie znajduje się lokalna wymienność wraz z poziomem 50% Fibo oraz tygodniowym pivotem. Wolumenowy profil rynku wskazuje, iż w okolicach 1196 – 1198 USD przehandlowana została znaczna ilość kontraktów. Skumulowana delta spada pomimo wzrostów, co może oznaczać dystrybucję na notowaniach złotego kruszcu. Z drugiej strony struktura pivotowa pozostaje pozytywna, co faworyzuje pozycje długie.

Kontynuacja wzrostów na złocie. Co dalej?

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here