Naga MarketsO godzinie 14:30 na rynkach pojawiły się istotne dane z Stanów Zjednoczonych i Kanady. Mowa tu głównie o bilansie handlowym tych dwóch krajów, ale nie tylko.

Biuro Analiz Ekonomicznych USA podało, że w styczniu różnica między importem a eksportem wyniosła -56,6 mld USD, a zatem była wyższa od oczekiwanych -551 mld. Dodatkowo zrewidowano poprzedni odczyt do -53,9 mld z -53,1 mld USD poprzednio.

Jak widać na poniższym wykresie, ujemny bilans handlowy zwiększa się kolejny miesiąc z rzędu:

Z deficytem w handlu międzynarodowym zmaga się także Kanada. Ten jednak okazał się być niższy (-1,91 mld USD) niż poprzednio (-3,05 mld USD), co pozytywnie zaskoczyło prognostów, którzy oczekiwali, że bilans handlowy uplasuje się na ujemnym poziomie 2,45 mld USD.

Poniżej także pozostałe dane prezentowane o godz. 14:30:

USDCAD broni wsparcia na 1.2900

Jako, że poznaliśmy odczyty z USA i Kanady możemy przyjrzeć się notowaniom pary walutowej USDCAD. Ta jak widać na poniższym wykresie 1-godzinnym testuje od góry kluczowy obszar wsparcia w obrębie poziomu 1.2900.

Niżej natomiast, w okolicach wczorajszego dołka znajduje się lokalne wsparcia, a dodatkowo wypada tam przewidziany na dzisiejszą sesję średni zasie (z 14-dni). Z kolei kontynuacji trendu spadkowego spodziewać się można po wybiciu maksimów na 1.30.

Wiele wydaje się teraz zależeć od decyzji Banku Kanady odnośnie stóp procentowych o polityki monetarnej, którą poznamy już dziś o godzinie 16-tej.

Broker XM zapewnia 30 USD na start, a także konta w mikrolotach, dobre dla początkujących traderów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here