Naga MarketsJak zauważa główny ekonomista międzynarodowy ING , James Knightley, indeks produkcji ISM wyniósł w sierpniu 49,1 wobec 51,2 w lipcu. Jest to zarazem pierwszy odczyt poniżej 50 (granica ekspansji/kurczenia się) od sierpnia 2016 r. i jest to najsłabszy wynik od stycznia 2016 r. Według ekspertów z BNP Paribas, Rezerwa Federalna rozpoczyna cykl obniżek stóp procentowych, aby zwalczyć spowolnienie wzrostu gospodarczego w USA i skutki wojny handlowej z Chinami, która zmieniła dotychczasowe perspektywy i przyczyni się do znacznego wzrostu cen w nadchodzących miesiącach. Jak zmieniająca się sytuacja gospodarcza wpłynie na kurs pary EUR/USD?


Ryzyko recesji w USA wciąż aktualne – ING

ing bankChoć odczyt jest poniżej 50, to amerykański Institute of Supply Management sugeruje, że każdy wynik powyżej 42,9 „wskazuje na rozwój całej gospodarki”. Biorąc pod uwagę wyraźną siłę sektora konsumenckiego, gospodarka USA wydaje się w pewnym stopniu oddalać od ryzyka recesji.

Jednak biorąc pod uwagę możliwość, że spowolnienie rozprzestrzeniani się na inne sektory (na przykład słabsze rynki akcji szkodzące nastrojom konsumentów, ujemna krzywa dochodowości ograniczająca podaż kredytów z banków) oraz fakt, że inne duże banki centralne zmierzają w kierunku poluzowania polityki monetarnej, która popycha dolara wyżej, spoglądamy w kierunku Fedu, który najprawdopodobniej zaoferuje większe wsparcie amerykańskiej gospodarce. W związku z tym oczekujemy obniżek stóp procentowych o 25 pb zarówno na wrześniowym, jak i grudniowym posiedzeniu FOMC – napisano w raporcie.

Kurs EURUSD ma wciąż miejsce na test poziomu 1.0900 – UOB

Strategowie walutowi z Grupy UOB zasugerowali, że kurs pary walutowej EURUSD nadal może spaść do poziomu 1.0900 w najbliższych tygodniach.

Podczas gdy poziom 1.0930 został osiągnięty wcześniej niż oczekiwaliśmy, szybkie odreagowanie wzrostowe osłabiło tempo spadku euro. Na razie widzimy szansę na przetestowanie przez parę EURUSD kolejnego wsparcia na poziomie 1,0900. Spadek w ten rejon i pozostanie w nim na dłużej może doprowadzić do mocnej deprecjacji euro. Z drugiej strony przebicie powyżej 1,1045 sugerowałoby, że obecna słabość EUR ustabilizowała się – podsumowano.

Kurs euro do dolara w środę na interwale tygodniowym 4 9 19
Kurs euro do dolara w środę na interwale tygodniowym


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here