Naga MarketsPięść rozbijająca znak dolaraSłabość dolara amerykańskiego (USD), który w tym tygodniu z powrotem spadł do dwuletnich minimów, oraz spadające rentowności w USA zachęciły inwestorów do poszukiwania alternatywnego sposobu przechowywania wartości – zwiększającego atrakcyjność złota. Indeks dolara (DXY) spadł w środę poniżej poziomu 93,00, podczas gdy cena złota kontynuuje marsz na północ oddalając się od poziomu 2000 USD za uncję.

  • Rosnące obawy o spowolnienie gospodarcze w USA wywiera dodatkową presję na dolara
  • Prezes Rezerwy Federalnej w San Francisco zaznaczył, że gospodarka USA będzie potrzebować większego wsparcia niż początkowo sądzono
  • Indeks dolara spadł w kierunku najniższego poziomu od dwóch lat w okolicach 92,50

Bez umowy fiskalnej gospodarkę USA czeka bardzo trudny czwarty kwartał

To, co widzimy w tej chwili w przypadku dolara, rentowności obligacji i złota, to transakcje makro, które są wynikiem rosnących obaw – nie tylko o koronawirusa, ale także o pakiet fiskalny w USA. Istnieją poważne obawy, że bez umowy (bodźcowej) z USA będziemy patrzeć na bardzo trudny czwarty kwartał dla gospodarki USA, a tym samym gospodarki światowej – powiedział Seema Shah, główny strateg w Principal Global Investors w Londynie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Negocjatorzy Białego Domu we wtorek obiecali pracować „przez całą dobę” z demokratami w Kongresie, aby do końca tego tygodnia spróbować osiągnąć porozumienie w sprawie pomocy związanej z koronawirusem, ponieważ pandemia negatywnie odbija się na życiu Amerykanów.

To tło zwiększyło oczekiwania na więcej bodźców, a prezes Rezerwy Federalnej w San Francisco powiedział we wtorek, że gospodarka USA będzie potrzebować większego wsparcia niż początkowo sądzono. Tym samym obawa o gospodarkę USA w miarę wzrostu zaufania do perspektyw Europy spowodowała kolejne spadki dolara.

Utrzymujący się spadek realnych rentowności w USA pomaga podnieść cenę złota i osłabić dolara – powiedział Lee Hardman, analityk walutowy w MUFG Banku dodając, że bank obniżył swoje prognozy dla dolara, zakładając, że Fed poluzuje dalej politykę monetarną w tym roku.

Dolar podąża na południe. DXY przebije lipcowe minimum?

Indeks dolara amerykańskiego (DXY) spada silnie w środę o -0,67 procent docierając w okolice lipcowego minimum 92,55. Przebicie tego poziomu może wykreować kolejną falę deprecjacji amerykańskiej waluty z celem na okrągły poziom 90,00, który po raz ostatni był odnotowany na początku 2018 roku. Z drugiej strony kurs musiałby ponownie trwale wzbić się powyżej maksimum z tego tygodnia 94,00, aby mówić o jakimkolwiek wyhamowaniu presji spadkowej.

Kurs indeksu dolara (DXY) na interwale dziennym, tradingview
Kurs indeksu dolara (DXY) na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs dolara (USD/PLN) pod 3,7
Następny artykułDolar amerykański przegranym sesji. Traci do złotego, euro i franka
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here