Naga MarketsDalsze wzrosty cen ropy naftowej zwiększą potencjał spadku kursu wymiany dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego (USD/CAD) poniżej 1,20, podczas gdy chiński juan będzie miał istotny wpływ na kurs wymiany euro do dolara (EUR/USD). Analitycy walutowi Socgen w najnowszym raporcie wskazują na potencjalny wpływ cen ropy na dolara kanadyjskiego i chińskiego juana na szerszy kurs dolara amerykańskiego i euro.

Kurs dolara (USD/CAD) spadnie na minima z 2015 roku przez rosnące ceny ropy

Socgen zwraca uwagę na znaczenie cen ropy dla dolara kanadyjskiego. W raporcie wskazano, że ​​Brent przetestował ważny obszar oporu powyżej 71 USD za baryłkę, który został odrzucony w marcu 2021 r. i styczniu 2020 r. Ropa jest wspierana przez oczekiwania co do silniejszego globalnego popytu i utrzymującej się powściągliwości członków OPEC+.

Te artykuły również Cię zainteresują
Według ekspertów, jeśli ceny ropy utrzymają się powyżej tego obszaru, pojawi się potencjał do dalszych wzrostów, które również będą miały tendencję do zwiększania krótkoterminowych zakupów dolara kanadyjskiego.

Rosnące ceny ropy naftowej powinny zepchnąć kurs USD/CAD poniżej 1,20 – napisano.

Co ciekawe kurs USD/CAD nie spadał poniżej tego poziomu od ponad sześciu lat.

Kurs euro (EUR/USD) ograniczony do 1,25, chyba że juan dalej się wzmocni

Analitycy Socgen biorą również pod uwagę znaczenie chińskiego juana dla kursu EUR/USD. Wskazują, że ​​chiński bank centralny (CBRT) zwiększył rezerwy walutowe o 2%, pierwszy wzrost od 2007 r. Krok ten nastąpił w odpowiedzi na ruch dolara amerykańskiego do chińskiego juana (USD/CNY) poniżej poziomu 6,40 po raz pierwszy od trzech lat.

Socgen zauważa, że w ten sposób CBRT wykazuje niechęć co do dalszej siły juana, choć spodziewa się również, że bezpośredni wpływ będzie stosunkowo ograniczony.

Korelacja między EUR/USD i USD/CNY w ciągu ostatnich kilku lat sugeruje, że USD/CNY musi być poniżej 6,40, aby EUR/USD mógł osiągnąć 1,25 – podsumowano.

invest
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje pgnig | euro notowania | akcje lpp | wykres kursu bitcoina | intercars akcje | notowania benefit | kurs bitcoin wykres |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here