Naga Marketseuro i dolary banknotyRynki wpadły w okres reflacji, a wzrost rynkowych oczekiwań inflacyjnych nie został jeszcze potwierdzony przez gospodarstwa domowe. Inflacja powodująca wzrost kosztów będzie prawdopodobnie przejściowa, a nawet może przekształcić się w dezinflację. Ekonomiści z Rabobanku uważają, że Europejski Bank Centralny (EBC) ostatecznie przyjrzy się tymczasowej zmienności inflacji. Po tym, jak przez większą część ostatniej dekady mylił się co do inflacji, EBC nie może sobie pozwolić na jakiekolwiek błędy polityczne. Tymczasem eksperci z Nordea oczekują spadku pary EUR/USD do poziomu 1,1750.

  • EBC przez większą część ostatniej dekady mylił się co do inflacji
  • Tegoroczny wzrost inflacji niekoniecznie podniesie długoterminowe oczekiwania dotyczące stóp procentowych
  • Zbliżamy się do „progu bólu” dla EBC w zakresie stałego dochodu w strefie euro

Kurs euro: EBC przyjrzy się tymczasowej zmienności inflacji – Rabobank

Prognozujemy, że inflacja bazowa będzie stabilna w nadchodzących miesiącach, ale ponownie wzrośnie w połowie 2021 r. ze względu na efekty bazy. Jednak gdy wkroczymy w 2022 r., podstawowe siły powinny również doprowadzić do powrotu inflacji bazowej poniżej progu 1%. Pod koniec 2022 r. może nastąpić powolne i bardzo stopniowe ożywienie podstawowej presji inflacyjnej. Jednak dopiero pod koniec 2023 r. inflacja powróci do poziomów, które EBC może uznać za zasadniczo zgodne z celem inflacyjnym – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Eksperci uważają, że nadal brakuje dwóch kluczowych warunków, aby presja inflacyjna była bardziej trwała w średnim okresie:

  • Trwałego wzrostu krajowej presji płacowej;
  • Dalszego bodźca budżetowego.

Wzrost inflacji zasadniczej w ciągu tego roku może być odbierany przez jastrzębie z EBC jako znak, że ryzyko inflacyjne rośnie. Na razie uważamy, że EBC ostatecznie przyjrzy się tej przejściowej zmienności inflacji. Po błędnym (tj. przeszacowaniu) inflacji przez większą część ostatniej dekady, EBC nie może sobie pozwolić na jakiekolwiek błędy w polityce – dodano.

Dodatkowo wskazano, że tegoroczny rozwój inflacji – sam w sobie – niekoniecznie powinien podnieść długoterminowe oczekiwania dotyczące stóp procentowych.

Kurs EUR/USD może spaść do 1,1750 – Nordea

W swojej cotygodniowej notatce analitycy Nordea Markets zalecili zawarcie krótkiej transakcji w euro w stosunku do dolara amerykańskiego.

Proponujemy krótką pozycję na EUR/USD na obecnych poziomach, z celem na 1,1750 i stop-lossem na poziomie 1,2220 – wskazano w raporcie.

Zbliżamy się do „progu bólu” dla EBC w zakresie stałego dochodu w strefie euro. W związku z tym EBC będzie wyraźnie bardziej skłonny do „poluzowania” w porównaniu z Rezerwą Federalną, co stworzy rozjazd z politykach monetarnych obu banków centralnych – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: lotos notowania | notowania funta | wykres btc | analiza |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here