Naga MarketsJuż przed południem informowaliśmy o wzrostach Lotosu i Orange spowodowanych dobrymi wynikami w III kw. 2017. Niestety czwartkowej sesji do najlepszych nie mogą zaliczyć ani mBank ani BZ WBK. Pomimo dobrych wyników kwartalnych, notowania obu banków osuwają się dziś kolejno o 1,13% oraz 0,2%.


Zysk netto BZ WBK wzrósł do 559,91 mln zł

W III kwartale 2017 roku Bank Zachodni WBK 559,91 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej. Jest to wzrost o 133,98 mln zł wobec 425,93 mln zysku rok wcześniej.

“Dochody ogółem grupy kapitałowej BZ WBK S.A. za trzy kwartały 2017 r. wyniosły 5 753,3 mln zł i były stabilne w stosunku rocznym.” – czytamy w raporcie.

Pomimo dobrych wyników, kurs BZ WBK osuwa się już 5 sesję z rzędu.

Zysk netto mBanku wzrósł do 291,41 mln zł

W III kwartale 2017 roku mBank odnotował 291,41 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej. Jest to wzrost o 60,93 mln zł wobec 230,48 mln zł zysku rok wcześniej i o 8,1% wobec II kwartału 2017 r.

Jak przeczytać możemy w raporcie, “w III kwartale 2017 roku Grupa mBanku kontynuowała działania mające na celu utrzymanie wysokich dochodów (głównie z działalności podstawowej), przy jednoczesnym zachowaniu dyscypliny w zakresie kosztów działania. Dochody zwiększyły się w ujęciu kwartalnym dzięki wyższym dochodom podstawowym oraz pozytywnym trendom wzrostowym wyniku na działalności handlowej. Zysk brutto wypracowany przez Grupę mBanku w III kwartale 2017 roku wyniósł 403,8 mln zł i był o 5,6% wyższy w stosunku do wyniku II kwartału. Wzrost dochodów został częściowo zniwelowany wyższymi odpisami netto z tytułu utraty wartości kredytów i pożyczek. Zysk netto przypadający na akcjonariuszy mBanku wyniósł 291,4 mln zł

Głównymi czynnikami determinującymi wynik Grupy w III kwartale 2017 roku były:

  1. wyższe dochody na poziomie 1 149,4 mln zł, tj. +6,3% w porównaniu do II kwartału 2017 roku, głównie dzięki wyższemu wynikowi z tytułu odsetek oraz na działalności handlowej.
  2. stabilne koszty działalności (łącznie z amortyzacją) w porównaniu do poprzedniego kwartału na poziomie 485,9 mln zł (485,1 mln zł kwartał wcześniej).
  3. wzrost odpisów netto z tytułu utraty wartości kredytów i pożyczek do poziomu 164,4 mln zł. W rezultacie poziom kosztów ryzyka a w III kwartale 2017 roku wyniósł 78 punktów bazowych w porównaniu do 58 punktów bazowych kwartał wcześniej.
  4. podatek od pozycji bilansowych Grupy wzrósł nieznacznie względem II kwartału 2017 roku i wyniósł 95,5 mln zł.
  5. kontynuacja wzrostu organicznego i ekspansji biznesowej przejawiająca się w:
    • zwiększeniu bazy klientów indywidualnych do 5 259 tys. (+25,4 tys. klientów w porównaniu do końca czerwca 2017 roku);
    • wzroście liczby klientów korporacyjnych do poziomu 21 825 klientów (+325 klientów w porównaniu końca czerwca 2017 roku)”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPaczka danych z USA – bilans handlowy i jobless claims
Następny artykułSpojrzenie na instrumenty pod kątem strategii TDiS – sygnał kupna na USDCHF
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here