Naga MarketsJak co środę, o godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po spadku zapasów o 1,404 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał kolejny spadek, lecz tym razem o 1,567 mln. brk. Ostateczny odczyt wskazuje jednak na wzrost zapasów czarnego złota.


Zapasy ropy w górę o 5,778 miliona baryłek

Wzrost zapasów ropy naftowej i/lub produktów rafineryjnych oznacza wzrost podaży tego surowca co, zgodnie z podstawową zasadą ekonomii, doprowadza do spadków wyceny czarnego złota na rynku. Z raportu EIA wynika, że po ubiegłotygodniowym spadku o 1,494 mln. brk, w tygodniu kończącym się 18 maja 2018 roku zapasy ropy naftowej wzrosły aż o 5,778 mln. brk., co okazało się wynikiem zdecydowanie gorszym zarówno od prognoz zakładających spadek, jak również poprzedniej publikacji.

Podobnie z zapasami benzyny, które również wzrosły o 1,883 mln. brk., mimo spadkowych prognoz (-1,388 mln. brk.) oraz poprzedniego odczytu wynoszącego -3,790 miliona baryłek.

Jak reagowała ropa WTI?

Informacja o wzroście zapasów doprowadziła do deprecjacji notowań ropy WTI, która znalazła się na nowych minimach w tym tygodniu. Obecnie cena testuje wsparcie w okolicach $71.10, gdzie znajdują się dołki z ubiegłego czwartku i piątku. Przełamanie tego wsparcia otworzyłoby drogę dalszym spadkom w kierunku $70.50.

Kontrakty CFD na ropę naftową posiada w swojej ofercie broker Royal. Sprawdź, jak atrakcyjne warunki handlu przygotował >>Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here