Naga MarketsO godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej EIA odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po wzroście o 0,867 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed publikacją zakładał spadek o niespełna pół miliona baryłek. 


Zapasy ropy w górę o 1,566 miliona baryłek

Jak podała EIA zapasy ropy zwiększyły się o 1,566 miliona baryłek, co zawodzi oczekiwania analityków, które zakładały ich spadek o 0,435 mln baryłek. Warto dodać, że od 19-go stycznia była to pierwsza prognoza zakładająca spadek zapasów. Jednak tak samo wtedy jak i teraz konsensus nie znalazł potwierdzenia w rzeczywistym odczycie.

Poniżej także pozostałe dane z rynku paliw, gdzie warto zwrócić uwagę na zapasy benzyny, które kurczą się kolejny tydzień z rzędu. Po spadku zapasów w minionym tygodniu o 1,422 mln baryłek tym razem był on niższy i wyniósł -0,618 mln baryłek. Tu również pokładane nadzieje analityków na spadek zapasów o 3,747 mln baryłek rozminęły się z rzeczywistością.

źródło: investing.com

Ropa WTI

Na poniższy wykresie 15-minutowym ropy WTI widać bardzo dynamiczne wzrosty, które do momentu odczytu trwały od czasu wczorajszej sesji europejskiej. Pokonany został w tym czasie obszar oporu między 50.60 – 51.20.

Zawiedzione oczekiwania rynków zatrzymały jednak wzrostowy rajd na co wskazują świece o wysokim momentum, które testują od góry strefę przy 51.20, która obecnie stanowi wsparcie.

Jeśli strefa ta wytrzyma spodziewać się można powrotu do wzrostów. W przeciwnym razie spadki mogą otworzyć drogę do kolejnego poziomu wsparcia przy 49.90

USDCAD

Zawiedzione oczekiwania rynków co do zapasów ropy widać również na parze walutowej USDCAD, gdzie osłabienie dolara kanadyjskiego przekłada się na aprecjację kursu. Na wykresie M30 przełamany został lokalny opór na 1.3408.

Obecnie kupujący zmagają się z kolejnym lokalnym poziomem na 1.3420. Jego pokonanie powinno otworzyć drogę do ostatnich maksimów przy 1.3453. Warto jednak mieć na uwadze dzisiejsze FOMC minutes, których spodziewamy się o godzinie 20 czasu polskiego.


Przetestuj rachunek u brokera opcji binarnych uTrader! KLIKNIJ, ABY ZAINWESTOWAĆ

Broker opcji binarnych uTrader oferuje zróżnicowane stawki zwrotu. Jeżeli wygrasz, Twój rachunek powiększy się o procent od zainwestowanej stawki. Jeżeli przegrasz, niezależnie od rozmiaru porażki, nigdy nie stracisz więcej niż postawiłeś.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here