Naga MarketsPonowne pojawienie się koronawirusa w Chinach sprawiło, że Pekin zamknął największe w mieście centrum dostaw owoców i warzyw, co z kolei zwiększyło obawy o wybuch drugiej fali pandemii. Biorąc pod uwagę do jakiej przeceny na światowych rynkach doprowadziła pierwsza fala, widmo kolejnej może przyczynić się do jeszcze większych spadków.

  • Rosną obawy o drugą fale pandemii
  • Arabia Saudyjska ograniczy eksport ropy do Azji
  • OPEC+ utrzymują niższe wydobycie ropy

Świat obawia się drugiej fali pandemii koronawirusa

W obawie przed ponowną falę zakażeń, Arabia Saudyjska zmniejszyła ilość ropy, którą w przyszłym miesiącu dostarczy do pięciu azjatyckich rafinerii. Ograniczenie wahać się będzie od 10 proc. do aż 40 proc.

Działania te mają wesprzeć także szybsze ożywienie rynku. Mimo to, cena ropy od kilku dni ponownie znajduje się pod presją podaży spowodowaną informacjami o kolejnych osobach zakażonych koronawirusem w Chinach.

– Strach znowu zaczął kiełkować. Obawiamy się, że możemy być świadkami początku drugiej fali pandemii – powiedział Bjornar Tonhaugen, szef rynku olejowego w firmie konsultingowej Rystad Energy A/S w Oslo.

Chcąc przeciwdziałać kolejnej fali wyprzedaży na rynku ropy, OPEC i jego sprzymierzeńcy zgodzili się utrzymać w przyszłym miesiącu cięcia produkcji wynoszące około 10% globalnej podaży. Nawet Irak, który zazwyczaj zwlekał z wdrożeniem uzgodnionych cięć, polecił BP zmniejszenie produkcji o 10% na największym polu naftowym w kraju. Z danych Baker Hughes wynika, że ilość aktywnych platform wiertniczych w USA spadła do najniższego poziomu od ponad dekady.

Cena ropy WTI testuje lokalne wsparcie

Spoglądając na notowania ropy WTI zauważymy, że rynek osunął się dziś w okolice istotnego wsparcia w wysokości 34,35 USD, gdzie pojawiła się już pierwsza reakcja popytowa. Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do niewielkich wzrostów, dla których realnym zasięgiem wydają się okolice 37 USD.

WTI H4

Autor poleca:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDraw Distance przesuwa emisję akcji o kilka miesięcy, nie zwalnia z projektami
Następny artykułBitcoin pierwszy raz od maja spadł poniżej 36 tys. zł
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here