Naga MarketsO godzinie 10:30 poznaliśmy dane o inflacji konsumenckiej w Wielkiej Brytanii w listopadzie publikowane przez Office for National Statistics, które były wyższe od prognoz. Inflacja w ujęciu r/r wzrosła z 3,0% do 3,1%, postępujący wzrost cen wpisuje się w panujący trend od 2016 roku.


Obecnie najważniejszym miernikiem inflacji jest wskaźnik cen konsumpcyjnych (consumer-prices index – CPI), który urósł do 3,1%. W dalszym ciągu jest publikowany także wskaźnik cen detalicznych (retail-prices index – RPI), który spadł do 3,9% z 4,0% poprzednio. Obejmuje on odsetki od kredytów hipotecznych.Mamy również CPIH – wskaźnik cen konsumpcyjnych obejmujący koszty mieszkaniowe właścicieli zamieszkujących lokale, który przebiega bardzo podobnie do samego CPI, ten pozostał na niezmienionym poziomie 2,8%.

Największy pozytywny wpływ miały rosnące ceny opłat za transport lotniczy a także dóbr i usług rekreacyjnych w szczególności gier komputerowych. Po drugiej stronie znalazły się ceny usług finansowych.

GBPUSD H1

Para GBPUSD po danych reaguje umocnieniem, jednak ruch kontrujący zabrał nieco dorobku. Niewiele miejsca dzieli kurs od wsparcia, powstała reakcja może spowodować chęć gry na podwójne dno.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułSpadkowa reakcja DAX na 13,2 tys. pkt.
Następny artykułListopadowa inflacja w Polsce na poziomie celu
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here