Naga MarketsCrude WTI najwyżej od 25 maja.

W okresie od 24 lipca do 31 lipca cena ropy zyskała niemal 10%. W rezultacie w poniedziałek cena ropy Crude WTI znalazła się na najwyższym poziomie od 25 maja. Wzrostowi cen tego surowca pomagają rozczarowujące dane dotyczące zapasów ropy w USA. Ostatnie 4 publikacje był to sukcesywny spadek zapasów ropy. Inwestorzy oczekują, że również w najbliższą środę zapasy ropy spadną co umożliwi dalszy wzrost jej cen.

Równocześnie OPEC zamierza wesprzeć cenę ropy. Na początek przyszłego tygodnia spotkają się przedstawiciele krajów OPEC w Abu Dhabi, żeby omówić dotychczasowe wywiązywanie się poszczególnych krajów z umówionego ograniczenia produkcji.

Analitycy Goldman Sachs Group Inc. wskazują również, że nałożenie przez USA finansowych sankcji na prezydenta Wenezueli może mieć wpływ na cenę ropy. Jeżeli w ramach sankcji ograniczony zostanie eksport wenezuelskiej ropy byłby to kolejny prowzrostowy impuls dla tego surowca.

Ropa Crude WTI

Po przełamaniu oporu na poziomie 50.00 cena ropy Crude WTI może teraz wykonać ruch powrotny do przełamanego poziomu lub bezpośrednio skierować się w stronę kolejnego oporu na poziomie 51.50. Kolejne opory, są usytuowane na poziomach: 53.70, 55.00. Z kolei najbliższe wsparcie to 50.00.

Crude WTI D1
Wykres Crude WTI dla D1

Ropa Brent

Na wykresie ropy Brent można teraz oczekiwać testu istotnego oporu na poziomie 53.00. Poziom ten był dotychczas odpowiednikiem poziomu 50.00 z WTI. Skuteczne przełamanie poziomu 53.00 umożliwi wzrost w kierunku kolejnych oporów: 54.00, 57.50.

OIL Brent D1
Wykres OIL Brent dla D1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here