Naga MarketsAmerykanie dwukrotnie odrzucili Bitcoina, natomiast Rosjanie… przymierzają się do ich opodatkowania. Najnowsza propozycja banku centralnego Rosji zakłada, że Bitcoin jak i pozostałe kryptowaluty zostaną obarczone podatkiem dla wirtualnych środków pieniężnych.


O całej sprawie informuje agencja RIA Novosti. Według doniesień dziennikarzy, szczegóły planu mają zostać przedstawione rosyjskiej Dumie już w przyszłym miesiącu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Propozycja Banku Rosji była recenzowana przez szereg rosyjskich ministerstw, w tym Ministerstwa Finansów. Wszystkie podmioty do których zwrócono się o ekspercką opinię zgodziły się co do tego, że pomysł nowego podatku jest właściwy.

Rosjanie mają już za sobą przymiarki do legalizacji kryptowalut. W kwietniu tego roku zastępca rosyjskiego ministra finansów, Aleksiej Moisev zapowiedział, że Bitcoin i pozostałe kryptowaluty mogą stać się pełnoprawnym środkiem płatniczym w Rosji już w 2018 roku. Wówczas Bank Rosji stwierdził jednak, że termin podany przez Moiseva jest zbyt bliski.

Rosjanie obawiają się, że legalizacja kryptowalut przysłuży się zorganizowanej przestępczości w kraju. Na takie ryzyko, w kontekście rosnącej liczby scamów związanych z BTC, zwracał już uwagę Marat Safiulin szefujący państwowej Fundacji na rzecz Ochrony Praw Inwestorów. Zwolennikiem kryptowalut pozostaje jednak Dmitrij Miedwiediew. Rosyjski premier zachęcał podległe mu ministerstwa telekomunikacji czy rozwoju gospodarki do zbadania możliwości wykorzystania technologii blockchain w przestrzenii publicznej.

W trakcie tworzenia tego artykułu za jeden BTC płaciło się nieco ponad 2500 USD. Co ciekawe, społeczność eToro nadal wierzy w wzrosty witrualnej waluty – aż 96% użytkowników handlujących BTC posiada długie pozycje.

Dołącz do społeczności eToro. Zacznij handel BTC już dziś>>>Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here