Naga MarketsRosyjskie budynki nocąRosyjski ekonomista Vladislav Ginko twierdzi, że niektóre firmy i zamożne osoby w Rosji kupiły bitcoiny za około 8,6 miliarda dolarów.

Powiedział portalowi Bitcoinist:

BTC kupiły rosyjskie firmy i zamożni Rosjanie. Nie ma bezpośredniego zaangażowania państwa rosyjskiego, ale niektórzy kupujący bitcoiny oczekują, że sankcje [ze strony] USA uniemożliwią normalne transakcje międzynarodowe, więc kupują bitcoiny jako sposób na obejście amerykańskich ograniczeń.”

BTC batem na sankcje

Według Ginko,  popyt na bitcoiny wynika właśnie z narastającego lęku dot. sankcji ze strony Biura Kontroli Aktywów Zagranicznych Departamentu Skarbu USA (OFAC). Kremlowski ekonomista twierdzi, że rosyjscy oligarchowie gromadzą BTC, aby zapewnić sobie ciągłość transakcji na rynku naftowo-gazowym.

Wcześniej ekonomista sugerował, że to sam Kreml chce zainwestować 10 miliardów dolarów w bitcoiny. Wielu ekspertów wyśmiało jednak tamtą, wcześniejszą wypowiedź ekonomisty. Jeden z wyższych rangą urzędników rządowych zaprzeczył tym plotkom, mówiąc, że jest to „mało prawdopodobne w ciągu najbliższych 30 lat”.

Tym razem Ginko, pracownik Rosyjskiej Prezydenckiej Akademii Gospodarki Narodowej i Administracji Publicznej (RANEPA), wyjaśnił, że rząd nie ma obecnie udziału w inwestycjach w BTC.

Sam Kreml rozważa ponoć też emisję własnej kryptowaluty. O KryptoRublu mówi się już od kilkunastu miesięcy. Na razie jednak nie wiadomo, czy projekt ostatecznie kiedykolwiek powstanie.

Rosyjska bańka

Ginko uważa również, że wzrost rosyjskiego zaangażowania w BTC spowoduje, że cena kryptowaluty osiągnie nowe poziomy na wykresie jeszcze przed końcem 2019 roku. Jego zdaniem realne są nawet wartości… 2 mln USD za BTC.

BTC faktycznie zaczął drożeć. W chwili pisania tego tekstu kosztuje 4 920 USD, więc kolejna fala wzrostów powinna przebić poziom 5 000 USD. Tym samym kryptowaluta osiąga najwyższy poziom ceny od 5 miesięcy.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here