Naga MarketsKryptowaluty mają być monitorowane przez rosyjską agencję rządową Rosfinmonitoring stworzoną do zapobiegania przestępstwom finansowym. W tym celu agencja ma rozszerzyć swoje wewnętrzne systemy.

Po raz pierwszy w tym tygodniu informował o tym portal BBC, który wskazuje, że agencja chce wzmocnić swoją zdolność monitorowania alternatywnych rodzajów transakcji, w tym transakcji dokonywanych za pomocą kryptowalut.

Zgodnie z publikacją, Moskiewski Instytut ds. Bezpieczeństwa i Informacji (SPI) opracował ulepszony system umożliwiający gromadzenie danych na temat portfeli kryptowalutowych powiązanych z niektórymi osobami, który kosztować ma około 195 milionów rubli (czyli około 2,8 miliona USD).

Zgodnie z dokumentami opublikowanymi za pośrednictwem elektronicznego systemu aukcyjnego, który rejestruje zakupy i zamówienia zakupu od rosyjskich agencji, Rosfinmonitoring powinien otrzymać zaktualizowany system przed końcem roku.

Rosfinmonitoring odmówił ujawnienia jakichkolwiek szczegółów dotyczących możliwości monitorowania krypto-transakcji, a biuro prasowe agencji w mailu oświadczyło, że informacje o systemie są tajne.

Monitowanie przydatne dla nowych regulacji

Nie stanowi wielkiego zaskoczenia wiadomość o tym, że agencja zabiegałaby o funkcjonalność monitorowania transakcji kryptowalutowych, a jej praca mogłaby pewnego dnia wpasować się w szersze ramy regulacyjne stanowione w Rosji. Decydenci polityczni i ustawodawcy w Rosji toczą batalię w kwestii nadzoru nad kryptowalutami.

W ubiegłym roku zaobserwowano na przykład, że Rosfinmonitoring może odgrywać rolę w monitorowaniu transakcji na regulowanych giełdach kryptowalut. Nie jest jednak na razie jasne, w jaki sposób informacje na temat transakcji kryptowalutowych miałyby trafiać do systemu agencji.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here