Naga MarketsKryptowaluty mają być monitorowane przez rosyjską agencję rządową Rosfinmonitoring stworzoną do zapobiegania przestępstwom finansowym. W tym celu agencja ma rozszerzyć swoje wewnętrzne systemy.

Po raz pierwszy w tym tygodniu informował o tym portal BBC, który wskazuje, że agencja chce wzmocnić swoją zdolność monitorowania alternatywnych rodzajów transakcji, w tym transakcji dokonywanych za pomocą kryptowalut.

Zgodnie z publikacją, Moskiewski Instytut ds. Bezpieczeństwa i Informacji (SPI) opracował ulepszony system umożliwiający gromadzenie danych na temat portfeli kryptowalutowych powiązanych z niektórymi osobami, który kosztować ma około 195 milionów rubli (czyli około 2,8 miliona USD).

Zgodnie z dokumentami opublikowanymi za pośrednictwem elektronicznego systemu aukcyjnego, który rejestruje zakupy i zamówienia zakupu od rosyjskich agencji, Rosfinmonitoring powinien otrzymać zaktualizowany system przed końcem roku.

Rosfinmonitoring odmówił ujawnienia jakichkolwiek szczegółów dotyczących możliwości monitorowania krypto-transakcji, a biuro prasowe agencji w mailu oświadczyło, że informacje o systemie są tajne.

Monitowanie przydatne dla nowych regulacji

Nie stanowi wielkiego zaskoczenia wiadomość o tym, że agencja zabiegałaby o funkcjonalność monitorowania transakcji kryptowalutowych, a jej praca mogłaby pewnego dnia wpasować się w szersze ramy regulacyjne stanowione w Rosji. Decydenci polityczni i ustawodawcy w Rosji toczą batalię w kwestii nadzoru nad kryptowalutami.

W ubiegłym roku zaobserwowano na przykład, że Rosfinmonitoring może odgrywać rolę w monitorowaniu transakcji na regulowanych giełdach kryptowalut. Nie jest jednak na razie jasne, w jaki sposób informacje na temat transakcji kryptowalutowych miałyby trafiać do systemu agencji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here