Naga MarketsRosyjskie budynki nocąRosyjscy ustawodawcy przygotowują kolejną ustawę dotyczącą regulacji przemysłu opartego na kryptowalutach. W najnowszej wersji, projekt ustawy o finansowaniu społecznościowym określa maksymalną kwotę pieniędzy, jaką Rosjanie będą mogli inwestować w projekty takie jak ICO – łączna suma nie może przekroczyć 9 tysięcy dolarów, a na jeden projekt będą mogli przeznaczyć zaledwie 1,5 tysiąca dolarów.


Chcesz zainwestować więcej? Podlegasz pod obowiązkowy nadzór

Projekt ustawy “O przyciąganiu inwestycji za pomocą platform tradingowych” jest jednym z trzech aktów prawnych mających na celu regulację przemysłu kryptograficznego, które zostały przyjęte w maju 2018 w pierwszym czytaniu przez państwową Dumę. Pierwotny tekst zatwierdzony przez niższą izbę rosyjskiego parlamentu nie zawierał takich ograniczeń. Ustalono jedynie, że ICO powinny zostać uwzględnione w regulacjach wydawanych przez bank centralny.

Zgodnie ze znowelizowanym projektem ustawy, osoby prywatne będą mogły inwestować za pośrednictwem platform crowdfundingowych tylko do 600 tys. rubli rosyjskich (mniej niż 9 tys. dolarów) rocznie i maksymalnie 100 tys. rubli (około 1,5 tys. dolarów) w jednym projekcie. Każda inwestycja przekraczająca 600 tysięcy rubli, dokonana przez inwestorów profesjonalnych lub instytucje finansowe, będzie podlegać obowiązkowemu nadzorowi ze strony krajowej komisji nadzoru finansowego, w celu zapobiegania praniu pieniędzy.

Nowe ograniczenia ograniczą inwestorom detalicznym dostęp do ICO. Władze w Moskwie twierdzą, że chcą chronić Rosjan przed związanym z tym rynkiem potencjalnym ryzykiem. W oświadczeniu bank centralny zaznacza, że inwestowanie za pośrednictwem platform crowdfundingowych może doprowadzić do utraty wszystkich zainwestowanych środków. Ograniczenia te nie będą jednak dotyczyć inicjatyw społecznych i charytatywnych związanych z crowdfundingiem.

Zobacz również: Bank Centralny Rosji: Zakończyliśmy testy ICO

Inwestorzy profesjonalni nie muszą obawiać się ograniczeń

Profesjonalni inwestorzy nie będą ograniczani w udziale w projektach crowdfundingowych. Osoby prywatne mogą być traktowane jako “inwestorzy profesjonalni” pod warunkiem, że spełniają pewne kryteria określone w ustawie federalnej “rynku papierów wartościowych”. Na przykład, muszą kontrolować aktywa o wartości co najmniej 6 milionów rubli (prawie 90 tysięcy dolarów) i udowodnić, że są zatrudnieni w branży instrumentów finansowych od co najmniej dwóch lat.

Zmieniona ustawa o finansowaniu społecznościowym zostanie prawdopodobnie przegłosowana w drugim czytaniu w Dumie w styczniu, ujawnił jeden z jej autorów, przewodniczący Komitetu Rynków Finansowych, Anatolij Aksakow. Przed wakacjami parlamentarnymi posłowie zatwierdzili dwa inne projekty – projekt ustawy zmieniającej kodeks cywilny kraju w celu wprowadzenia definicji prawnej “praw cyfrowych” oraz główny projekt dotyczący regulacji kryptowalut, ustawę “O cyfrowych aktywach finansowych”.

Ta ostatnia ustawa również przeszła poważną rewizję, a ustawodawcy zrezygnowali z kluczowych terminów, takich jak “kryptowaluta” i “górnictwo”. Przedstawiciele branży kryptograficznej protestowali i zaproponowali alternatywną ustawę przyznającą e-monetom “specjalny status”. Jednak wicepremier Rosji, Maksim Akimow, oświadczył niedawno, że władze nie planują wprowadzenia żadnych znaczących zmian do treści dokumentów. Ustawa o finansowaniu społecznościowym straciła również ważne terminy związane z gospodarką kryptograficzną, takie jak “tokeny” i “inteligentne kontrakty”.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here