Naga MarketsTerytorium Rosji zaznaczone na globusieW środowym wydaniu programu Surowcowe.info prowadzonego przez Bogusza Kasowskiego poruszono temat rosyjskiej ropy naftowej. Rosja, pomimo ograniczeń w produkcji ropy na skutek porozumienia OPEC+, zwiększa swoje wolne moce przerobowe dołączając do wąskiego grona państwa (Arabii Saudyjskiej, Kuwejtu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich) które mogą dynamicznie zwiększyć produkcję ropy gdyby rynek tego potrzebował. Co więcej omówiono również najważniejsze wydarzenia rynkowe i przenalizowano sytuację na wykresach. Surowcowe.info to program emitowany na antenie telewizji Comparic24.tv, z którego poznasz najświeższy przegląd notowań na rynku surowców. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia dzisiejszego materiału.


Rosja: 0,5 mln baryłek wolnych mocy przerobowych

Zdaniem rosyjskiego ministra energii Alexandra Novak wolne moce wynoszą około 500 tysięcy baryłek czyli ponad 0,5% dziennej podaży ropy na świecie – oznajmił Bogusz Kasowski.

Od strony podażowej Rosja się niejako zbroi. Przedstawiciele z Arabii Saudyjskiej kontaktowali się z Rosją, gdy doszło do ataku na rafinerie Saudi Aramco w celu potencjalnego zwiększenia produkcji, gdyby nie udało się na czas wznowić arabskiej produkcji – dodał Filip Kondej z XTB.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here