Naga MarketsFlaga rosjiMimo, że najstarsza z walut wirtualnych ma już ponad 11 lat, to przez wzgląd na swoją decentralizację, rynek kryptowalut w dalszym ciągu pozostaje względnie nieuregulowany. Posiadając klucze prywatne do swoich portfeli oraz przestrzegając podstawowych zasad bezpieczeństwa możemy czuć się komfortowo. Niemal niemożliwym jest bowiem, by ktoś bez naszej wiedzy i zgody przywłaszczył sobie nasze środki. To może się jednak już wkrótce zmienić.


Rosja ureguluje rynek kryptowalut

Rosja planuje stworzenie statutu prawnego umożliwiającego rządowi osiągnięcie niemożliwego: konfiskatę BTC. Jak podał lokalny punkt informacyjny RBC, powołując się na źródła zaznajomione ze sprawą, rosyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych będzie współpracować z różnymi organami państwowymi w celu opracowania planów, które mogłyby wejść w życie w 2021 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rosyjski projekt nie ogranicza się jednak tylko i wyłącznie do Bitcoina, lecz odnosi się do “aktywów cyfrowych” jako ogólnego zjawiska, wśród którego głównymi są waluty kryptograficzne.

– Ciągły trend wzrostowy w zakresie przestępstw z wykorzystaniem aktywów wirtualnych oraz brak ochrony konsumentów w obliczu tego rodzaju napaści kryminalnej w naturalny sposób dyktują potrzebę opracowania mechanizmów regulacji prawnych i kontroli wymiany aktywów wirtualnych – wskazuje szefowa specjalnej komisji rosyjskiego parlamentu.

Jednym z rozważanych wariantów jest stworzenie rządowego portfela kryptowalutowego do transferu środków. Póki co nie przedstawiono jednak żadnych szczegółowych informacji, w jaki sposób mogłaby przebiegać taka konfiskata. Mało prawdopodobne, by ktoś dobrowolnie oddał swoje środki… chyba, że zostanie do tego w jakiś sposób zmuszony. W tym miejscu cień obaw pada na giełdy kryptowalut, które jako prywatne przedsiębiorstwa mogłyby zostać objęte nowymi regulacjami. W przypadku coinów przechowywanych w portfelach, do których inwestor posiada klucze prywatne, metoda konfiskata jest póki co niejasna.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCreepy Jar zarobił 2,6 mln zł ze sprzedaży produktów w III kw. br.
Następny artykułBitcoin nadal czeka na wolumen: Kurs BTC z celem na wysokości 10,8 tys. USD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here