Naga MarketsWładimir Putin, prezydent Rosji

Temat kryptowalut w Rosji budzi wiele kontrowersji – w ostatnich miesiącach pojawiały się sprzeczne informacje napływające bezpośrednio z Kremla dotyczące przyszłości tego dynamicznie rozwijającego się rynku. Jak podała jednak lokalna agencja prasowa TASS, rządzący w przyszłym tygodniu zaprezentują projekt legislacyjny dot. cyfrowych monet.


„Alternatywna forma własności”, ani słowa o Bitcoinie?

Zgodnie z informacjami TASS, projekt ustawy definiuje kryptowaluty jako „alternatywne formy własności” i nie wspomina o żadnym konkretnym tokenie (np. Bitcoinie). Finalny projekt może jednak różnić się od obecnego i z całą pewnością będzie poddany sejmowej debacie.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Co ciekawe, jeszcze w listopadzie rosyjski minister ds. komunikacji stwierdził, że „Bitcoin nigdy nie będzie legalny”. „Bitcoiny to zagraniczne aplikacje bazujące na technologii blockchain, i rosyjski ustawodawca nigdy nie rozważy uznania ich za pełnoprawny środek płatniczy na terenie Federacji” – mówił Nikiforow reprezentujący rosyjski Minkomswjaz.

Miesiąc wcześniej natomiast sam prezydent, Władimir Putin, wystosował oficjalny list, w którym ostrzegał przed korzystaniem z Bitcoina i kryptowalut. „Wirtualne waluty zyskują lub już zyskały dużą popularność. Stały się jednocześnie istotnymi środkami płatniczymi i instrumentami finansowymi w wybranych krajach. Jednocześnie, korzystanie z nich obarczone jest wysokim poziomem ryzyka” – miał stwierdzić Władimir Putin podczas spotkania z rosyjskimi oficjelami reprezentującymi ministerstwo finansów i bank centralny.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here