Naga MarketsJuż 12 stycznia br. informowaliśmy, że Rosyjskie Ministerstwo Finansów przygotowuje projekt ustawy o legalizacji handlu kryptowalutami na zatwierdzonych giełdach znajdujących się na specjalnie przygotowanej liście platform transakcyjnych.


W dniu dzisiejszym rosyjskie ministerstwo finansów ujawniło, że pracuje nad ustawodawstwem, które będzie regulować transakcje krypto-walutami bez pełnego ich zakazu. Mimo to ministerstwo nie zaakceptuje, by Bitcoin stał się prawnym środkiem płatniczym.

Ministerstwo Finansów stwierdziło, że jego ustawodawstwo w sprawie kryptowalut i “ofert monet początkowych” (ICO) przewiduje dopuszczanie takich transakcji tylko za pośrednictwem wymiany cyfrowej. W odróżnieniu do Premiera Mateusza Morawieckiego, rosyjski rząd nie zamierza wprowadzać całkowitego zakazu transakcji kryptowalutowych, gdyż taki zakaz stworzyłby warunki do korzystania z nich do celów niezgodnych z prawem.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKoszty transakcji Monero wyższe od Bitcoina?
Następny artykułNetfix – bardzo dobry rok i „sky is the limit”
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here