Naga MarketsRosjaRegulowanie rynku kryptowalut nie jest priorytetem dla rosyjskiego rządu, ponieważ kryptowaluty straciły na popularności – argumentował niedawno rosyjski premier. Informowała o tym wczoraj rosyjska agencja prasowa Fontanka.

Według Dmitrija Miedwiediewa kryptowaluty nie są już tak interesujące dla ludności Rosji, co zmniejsza potrzebę przyjmowania przepisów regulujących ten rynek. Powiedział dokładnie:

„Dotychczasowa popularność kryptowalut zmniejszyła się, co prawdopodobnie sprawia, że ​​problem regulacji nie jest już tak istotny”.

Szum ucichł

Przemawiając na corocznym międzynarodowym forum prawniczym 15 maja, Miedwiediew zauważył, że problem ten był szeroko dyskutowany na poprzednim forum w maju 2018 r. Wtedy sam wezwał rząd do ustanowienia przynajmniej niektórych podstawowych przepisów dot. kryptowalut. Teraz wyraźnie zmienił zdanie.

Co ciekawe, polityk mówił to akurat w momencie, gdy kryptowaluty wracają na salony. A wszystko to dzięki rajdowi byków na giełdach. Sam bitcoin wzrósł ze średniego poziomu 4 000 USD do powyżej 8 000 USD w ciągu 45 dni. W momencie pisania tych słów trwa korekta na wykresie, ale nie przekreśla ona dalszych wzrostów.

O bitcoinie i altcoinach może więc być ponownie głośno w czasie nadchodzących miesięcy. Władze Rosji chyba jednak tego nie rozumieją…

Rosja a kryptowaluty

Rosja chciała już regulować kryptowaluty od pewnego czasu. Duma przygotowała nawet specjalną ustawę w tym celu, co miało miejsce jeszcze w 2018 r. Niestety przepisy zawierały sporo luk. Dokument został w rezultacie odesłaniu do etapu pierwszego czytania, by urzędnicy mogli nad nim ponownie pracować. Miano uzupełnić podstawowe główne braki, tj. dodać kilka kluczowych definicji.

Podczas gdy parlament ponownie opóźnił rozpatrzenie projektu ustawy, rosyjski prezydent Władimir Putin nakazał rządowi przyjęcie regulacji dotyczących przemysłu kryptograficznego do lipca 2019 roku. Wiele wskazuje się na to, że jego polecenie nie zostanie wysłuchane.

Tymczasem Mark Mobius, główny inwestor na tego typu, nowych, rynkach, niedawno prognozował, że globalny popyt na tzw. “prywatny transfer wartości” będzie nadal napędzał rozwój kryptowalut i rynku blockchain.

Sama Rosja otwiera się powoli na sieć bloków. Nowa technologia ma być wykorzystywana np. przez największe banki w kraju.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here