Naga MarketsMoskwa nadal jest zainteresowana handlem z Ankarą przy użyciu rosyjskiego rubla i tureckich lirów. Obydwie waluty spadły w porównaniu z dolarem amerykańskim, a TRY codziennie ustanawia nowe rekordy.

“Kwestia stosowania walut narodowych w handlu międzypaństwowym jest tematem, który strona rosyjska porusza od dawna i konsekwentnie na różnych szczeblach, w tym na najwyższym szczeblu – powiedział rzecznik prasowy Kremla Dmitry Peskov. “Do tego właśnie dążymy w naszych dwustronnych stosunkach handlowych i gospodarczych oraz o czym wielokrotnie wspominano w dwustronnych rozmowach rosyjsko-tureckich” – dodał.

Lira spadła do rekordowo niskiego poziomu 7,20 w stosunku do dolara, a następnie umocniła się do 6,16 w środę w obliczu rosnącej presji ze strony nowych sankcji USA. Waszyngton zaczął wywierać presję gospodarczą na Ankarę po zatrzymaniu amerykańskiego duchownego Andrew Brunsona w Turcji. Brunson jest oskarżony o pomoc w nieudanym wojskowym zamachu stanu w 2016 roku. W tureckim więzieniu grozi mu 35 lat więzienia.

W zeszłym tygodniu USA wprowadziły również nowe sankcje wobec Rosji w związku z zatruciem Siergieja Skripala, który jest podwójnym agentem. Waszyngton odmówił dostarczenia jakichkolwiek dowodów na poparcie zarzutów dotyczących odpowiedzialności Moskwy za ten incydent. Rosyjski rubel spadł do najniższego poziomu od 2016 roku w stosunku do dolara po publikacji wiadomości.

Zdaniem rzecznika Kremla sytuacja finansowa i gospodarcza w Turcji nie wpłynęła jeszcze na realizację wspólnych projektów z Rosją. “Nie wiem, czy taka sytuacja może w jakiś sposób wpłynąć na rozwój projektów. Jak na razie stosunki utrzymywane są na dotychczasowym poziomie”, powiedział dziennikarzom Peskow.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułRozpalone nadzieje kupujących na rynkach rolnych
Następny artykułStrategia PSV – DAX w konsolidacji
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here