Naga MarketsMoskwa nadal jest zainteresowana handlem z Ankarą przy użyciu rosyjskiego rubla i tureckich lirów. Obydwie waluty spadły w porównaniu z dolarem amerykańskim, a TRY codziennie ustanawia nowe rekordy.

“Kwestia stosowania walut narodowych w handlu międzypaństwowym jest tematem, który strona rosyjska porusza od dawna i konsekwentnie na różnych szczeblach, w tym na najwyższym szczeblu – powiedział rzecznik prasowy Kremla Dmitry Peskov. “Do tego właśnie dążymy w naszych dwustronnych stosunkach handlowych i gospodarczych oraz o czym wielokrotnie wspominano w dwustronnych rozmowach rosyjsko-tureckich” – dodał.

Te artykuły również Cię zainteresują
Lira spadła do rekordowo niskiego poziomu 7,20 w stosunku do dolara, a następnie umocniła się do 6,16 w środę w obliczu rosnącej presji ze strony nowych sankcji USA. Waszyngton zaczął wywierać presję gospodarczą na Ankarę po zatrzymaniu amerykańskiego duchownego Andrew Brunsona w Turcji. Brunson jest oskarżony o pomoc w nieudanym wojskowym zamachu stanu w 2016 roku. W tureckim więzieniu grozi mu 35 lat więzienia.

W zeszłym tygodniu USA wprowadziły również nowe sankcje wobec Rosji w związku z zatruciem Siergieja Skripala, który jest podwójnym agentem. Waszyngton odmówił dostarczenia jakichkolwiek dowodów na poparcie zarzutów dotyczących odpowiedzialności Moskwy za ten incydent. Rosyjski rubel spadł do najniższego poziomu od 2016 roku w stosunku do dolara po publikacji wiadomości.

Zdaniem rzecznika Kremla sytuacja finansowa i gospodarcza w Turcji nie wpłynęła jeszcze na realizację wspólnych projektów z Rosją. “Nie wiem, czy taka sytuacja może w jakiś sposób wpłynąć na rozwój projektów. Jak na razie stosunki utrzymywane są na dotychczasowym poziomie”, powiedział dziennikarzom Peskow.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułRozpalone nadzieje kupujących na rynkach rolnych
Następny artykułStrategia PSV – DAX w konsolidacji
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here