Naga MarketsRosyjskie budynki nocąJak podaje serwis Izwiestia, Rosyjski Komitet ds. Rynków Finansowych rozważa wprowadzenie obowiązkowego procesu identyfikacji dla użytkowników kryptowalut. Jeżeli nie przejdziesz identyfikacji, nie będziesz mógł obracać kryptowalutami.


Przewodniczący komitetu, Anatolij Aksakow, ujawnił, że władze planują zmienić regulacje dotyczące wirtualnych pieniędzy, mają one na celu wprowadzenie specjalnego procesu identyfikacji dla użytkowników cyfrowych aktywów finansowych, w tym kryptowalut. Wprowadzona poprawka ma całkowicie “banować” nie zweryfikowanych użytkowników. “Wymiana kryptowalut na rynku bez identyfikacji ma być nielegalna”, jak powiedział Aksakov.

Zobacz również: Francja chce zakazać anonimowych kryptowalut

Wprowadzenie tak drastycznych regulacji ma na celu przeciwdziałanie praniu pieniędzy. Kryptowaluty są bowiem wykorzystywane również przez przestępców. Wprowadzenie nowych przepisów ma doprowadzić do zmniejszenia zjawiska korupcji a także prania pieniędzy.

Jednak jak do tej pory, Rosyjski Komitet ds. Rynków Finansowych, nie zaproponował jeszcze ostatecznego rozwiązania, nie ujawnił jak miałby wyglądać proces identyfikacji, ani kto miałby być za niego odpowiedzialny. Do komentarza na portalu Izvestia nie odniosły się jeszcze ani Bank Centralny Rosji, ani Federalna Służba Monitoringu Finansowego Federacji Rosyjskiej.

Zobacz także: Litecoin (LTC): Wkrótce ważna aktualizacja mająca zwiększyć wydajność

Rosyjski parlament przyjmuje ustawę regulującą kryptowaluty

W dniu wczorajszym rosyjski parlament przyjął ustawę regulującą kryptowaluty w drugim czytaniu. Ustawa “O cyfrowych aktywach finansowych” została co prawda zatwierdzona w pierwszym czytaniu przez już w maju ubiegłego roku, jednak wzbudziła pewne obawy i sporą krytykę ze strony zarówno w branży kryptowalutowy jak i ze strony prawodawczej. Być może na ostateczne zatwierdzenie miał wpływ prezydent Rosji Władimir Putin, który w lutym oficjalnie nakazał, aby rząd uchwalił przepisy dotyczące rynku krypto na sesji wiosennej w 2019 roku.

 


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here