Naga MarketsRosja nie chce pójść w ślady Chin jeżeli chodzi o kryptowaluty
Źródło: Pixabay

Rosja nie planuje podążać ścieżką Chin i nałożyć zakazu na obywateli kupujących kryptowaluty na zagranicznych giełdach, powiedział dziennikarzom wiceminister finansów Aleksiej Moiseyev we wtorek.

  • Zdaniem wiceministra finansów obrót bitcoinem i kryptowalutami na terenie Federacji Rosyjskiej nie zostanie wprowadzony w przyszłości
  • Rządowi zależy bowiem na zachowaniu kontroli nad podażą pieniądza
  • Jednocześnie lokalna komisja nadzoru finansowego rozważa możliwość ograniczenia dostępu do kryptowalut niedoświadczonym inwestorom detalicznym
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Kryptowaluty bez rozliczeń na terenie Rosji, obywatele mogą korzystać jednak z zagranicznych portfeli

– Zakazaliśmy rozliczeń w kryptowalutach na terytorium Federacji Rosyjskiej. Obywatele mogą jednak zakładać portfele i korzystać z cyfrowych aktywów poza granicami Rosji. Myślę, że tak to na razie pozostanie. Na razie nie ma planów, aby cokolwiek zmieniać – powiedział.Wcześniej we wtorek, podczas wykładu „Cyfryzacja rynków finansowych” w MGIMO, Moiseyev, odpowiadając na pytania studentów, powtórzył stanowisko rosyjskich władz, że kryptowaluty nie będą mogły być używane jako środek płatniczy wewnątrz kraju, ponieważ mogłoby to oznaczać utratę kontroli nad podażą pieniądza.

– Stanowisko w tej chwili polega na zakazie transakcji kryptowalutowych w ramach Federacji Rosyjskiej. Kraje, które wprowadziły kryptowaluty jako środek płatniczy, stoją teraz przed faktem, że waluty narodowe nie są akceptowane w wielu miejscach. W Sztokholmie na przykład, w niektórych firmach i organizacjach nie można płacić w koronach, trzeba płacić w kryptowalucie – dodał Moiseyev.

– Oczywiście, obywatel rosyjski może mieć portfel otwarty poza Federacją Rosyjską, ale to są transakcje w ramach Federacji Rosyjskiej – one będą podlegały zakazom również w przyszłości, w celu ochrony suwerenności finansowej – kontynuował.

Jednocześnie wiceszef resortu finansów zauważył, że zarówno w kodeksie cywilnym, jak i w odpowiednich ustawach trzeba będzie zdefiniować wiele nowych pojęć finansowych: walutę cyfrową, informacje przekazywane za pomocą blockchain. „Blockchain oczywiście zajmie swoją niszę i będzie wykorzystywany tam, gdzie potrzebne są równe prawa” – wyjaśniał Moiseyev.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

invest

Ograniczona inwestycja w kryptowaluty w przypadku niedoświadczonych inwestorów

W zeszłym tygodniu Anatolij Aksakow, szef komisji rynku finansowego Dumy Państwowej, powiedział, że posłowie rozważą ograniczenia legislacyjne dotyczące inwestycji niewykwalifikowanych inwestorów w kryptowaluty i inne cyfrowe aktywa.

Środki te, zdaniem szefa komisji, są konieczne, aby chronić detalistów i najmniejszych inwestorów. Według niego, miliardy dolarów są obecnie wydawane na pozyskiwanie walut cyfrowych, istnieje duże ryzyko, ale także duży zwrot.

– Tutaj musimy przepisać normy ustawodawcze, które będą chronić niewykwalifikowanego inwestora w nieprzemyślanych ruchach inwestycyjnych, na przykład na rynku kryptowalut – powiedział Aksakow.

W Rosji regulacje prawne dotyczące kryptowalut znajdują odzwierciedlenie w ustawie o cyfrowych aktywach finansowych: emisja kryptowalut niepopartych prawdziwymi aktywami na rosyjskich platformach finansowych jest zabroniona, a rozliczenie w nich jest również niemożliwe, podczas gdy zakup na platformach zagranicznych jest dozwolony.

Według agregatora CoinMarketCap, kapitalizacja rynku kryptowalut w tym roku wahała się od 1 biliona do ponad 2 bilionów dolarów. W szczytowym miesiącu aprecjacji bitcoina w maju, kapitalizacja osiągnęła 2,4 biliona dolarów.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs pkn orlen | notowania wp | pekao cena akcji | kurs forinta wykres | kurs jena | stooq eur pln | stalprodukt akcje wykres |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here