Naga MarketsrosjaRosja: Największy bank w kraju wyda ponad 100 milionów dolarów na blisko 5000 bankomatów obsługujących sieć blockchain, które teoretycznie są w stanie kopać kryptowalutę.

  •  Sberbank dokona inwestycji w bankomaty, które kopią kryptowaluty.
  • Możliwe jednak, że w inwestycji chodzi o coś zgoła innego i w dokumencie przetargowym jest błąd.

Rosja będzie kopać kryptowaluty?

Największy bank w Rosji, Sberbank, ogłosił przetarg na dostarczenie aż 4 917 bankomatów z wbudowaną kartą graficzną obsługującą „operacje blockchain”.

Te artykuły również Cię zainteresują
Cointelegraph rozmawiał z dwoma ekspertami, którzy stwierdzili, że najbardziej oczywistym przykładem użycia takiej karty jest wydobywanie kryptowalut.

Jednym z wymagań technicznych dla tych bankomatów jest zaś wyposażenie ich w kartę graficzną “z obsługą Nvidia Cuda dla systemu operacyjnego do rozpoznawania obrazów i możliwej obsługi blockchaina”.

Rejestrowanie transakcji bankomatowych na blockchainie

Matvey Voytov jest szefem działu marketingu platformy z rynku blockchain Waves Enterprise, która prowadziła kilka projektów we współpracy rosyjskimi korporacjami i rządem kraju. Powiedział Cointelegraph, że technologia blockchain może być też wykorzystana do rejestrowania transakcji bankomatowych użytkowników.

Możliwe więc, że o to dokładnie chodzi w samej inwestycji. Tyle że nawet on nie mógł wymyślić powodu, dlaczego w bankomatach ma być zamontowana karta graficzna. Jedynym może być kopanie kryptowalut. Poza tym uważa, że ​​wydanie  rosyjskiej CBDC (czyli mitycznego już KryptoRubla) lub własnej cyfrowej waluty Sberbanku jest mało prawdopodobne. Dodaje, że ​w dokumencie przetargowym prawdopodobnie zawarto po prostu błędny parametr. Jednocześnie zwrócił uwagę na to, że rosyjski urząd skarbowy niedawno wprowadził platformę typu blockchain dla przyspieszonej emisji pożyczek dla małych firm.

Powiedział, że wspomniana karta nie może być też skutecznie wykorzystana do wydobywania bitcoinów, ale może poradzić sobie z kopaniem altcoinów, na przykład Ergo (EFYT), Grin (GRIN) lub Ravencoin (RVN).

Autor poleca też: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here