Naga MarketsTerytorium Rosji zaznaczone na globusieWedług najnowszego raportu Bitcluster, dostawcy rozwiązań do wydobywania kryptowalut, jeśli Rosja wykorzystałaby nadwyżki energii do miningu, mogłaby zwiększyć roczne wpływy z podatków o ponad 1 miliard dolarów. Jednocześnie firma sugeruje rządowi, by Rosja utworzyła “dolinę kryptowalutową”.

Nadwyżka energii do zasilenia blisko 15 mln koparek

Nadwyżka wyprodukowanej energii elektrycznej w Rosji sięgnęła w ubiegłym roku 20 GW. Jak szacuje Bitcluster, wystarczyłoby to, by zasilić 14,8 miliona popularnych urządzeń do wydobycia kryptowalut, Antminer S9i ASIC.Autorzy raportu szacują, iż jeśli Rosja wykorzystałaby swoją nadwyżkę energii elektrycznej do kopania cyfrowych walut, państwo zyskałby 70 mld rubli (ponad 1 mld dolarów) z tytułu podatku VAT.

Raport stwierdza, że ​​pojedynczy Antminer S9i zużywa około 1350 kWt / h energii elektrycznej. Obecnie działa około 740 tysięcy sztuk tego modelu, a zużywany przez nie prąd wynosi około 1 GW. Przy elektryczności w Rosji wycenionej na 2 ruble (0,03 USD) za kilowatogodzinę, przychody z tytułu podatku VAT na tę urządzenia wyniosą około 292 milionów rubli (ponad 4,4 miliona USD) miesięcznie.

Naukowcy oszacowali również, że utworzenie  kryptowalutowej doliny dla rosyjskich górników wymagałoby jedynie 1 miliarda rubli (15 milionów dolarów) początkowej inwestycji. Bitcluster uważa, że ​​w Rosji jest wystarczająco dużo firm górniczych i przedsiębiorców, którzy byliby gotowi zainwestować w taki rozwój takiego projektu.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Kryptostrefy w okolicach elektrowni wodnych

Siergiej Arestow, założyciel Bitcluster uważa, że krypto-dolina mogła być usytuowana wokół jednej z wielu rosyjskich elektrowni wodnych. Obiekty górnicze i infrastruktura potrzebna do utworzenia parków biznesowych typu blockchain mogą być zbudowane wokół elektrowni i korzystać z taniego i dostatniego zaopatrzenia w energię.

W ubiegłym roku rosyjskie Ministerstwo Finansów wpadło na podobny pomysł: utworzyć terytoria podlegające specjalnym regulacjom skierowane do firm z branży krypto. Inną propozycją omawianą przez rosyjskie instytucje jest utworzenie stref offshore dla firm blockchainowych. Strefy offshore miałyby powstać w Kaliningradzie i Władywostoku, a specjalna strefa ekonomiczna w Autonomicznej Republice Krymu.

Zobacz też: Rosja dementuje plotki nt. planów zakupu Bitcoinów za 10 mld USD

Pomysł, aby umożliwić firmom z niektórych branż korzystanie z kryptowalut w wybranych rosyjskich regionach został niedawno włączone do projektu ustawy przygotowanej przez Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here