Naga MarketsKurs dolara (USDPLN) przy 4,1930 PLN. Rynek odreagowuje spadekKurs dolara amerykańskiego uległ wczoraj zauważalnej przecenie. Osłabiał się on bowiem w stosunku do zdecydowanej większości walut grupy G8. Jego jedynie symboliczną aprecjację dostrzec można było jedynie wobec dolara kanadyjskiego. Czwartkowy poranek przynosi jednak niewielką zmianę nastrojów na światowych rynkach finansowych i dolar amerykański zamiast tracić, zyskuje wobec większości popularnych walut. Pozostaje tylko pytanie, czy tendencja ta będzie trwała?

  • Kurs dolara odbija w czwartek o poranku
  • Amerykańskie akcje spadają po doniesieniach o ingerencji Rosji i Iranu w wybory prezydenckie w USA

Rosja i Iran ingerują w wybory prezydenckie w USA?

Kurs dolara od kilku godzin zyskuje w stosunku do zdecydowanej większości walut grupy G8. Mimo, zasięg i dynamika tej aprecjacji są znacząco mniejsze od jego wczorajszej deprecjacji, to jednak obserwatorzy rynkowi wskazują, iż jest to reakcja na doniesienia wskazujące, iż Rosja i Iran próbowały ingerować w listopadowe wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. Informację takie przedstawił John Ratcliffe, jeden z czołowych przedstawicieli amerykańskiego wywiadu.

Podczas zwołanej specjalnie konferencji prasowej przyznał on, że Iran i Rosja uzyskały informację o rejestracji wyborców. Według innego urzędnika, informacje te były publiczne i nie doszło jednak do żadnego włamania do baz danych USA.

Eleanor Creagh, strateg w Saxo Capital Markets wskazuje, że rynki “reagują na zwiększoną niestabilność polityczną, która wiąże się z potwierdzeniem wysiłków na rzecz manipulowania wyścigiem prezydenckim”. Jego zdaniem zdolność każdego z kandydatów do zajęcia się oskarżeniami o zagraniczną ingerencję jest bardzo duża i zwiększa prawdopodobieństwo zakwestionowania wyniku wyborów, zwłaszcza że różnica głosów między wygranym a przegranym może być o wiele mniejsza niż wskazują oficjalne sondaże.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że już już dziś w nocy odbędzie się ostatnia debata prezydencka przed wyborami w USA, pomiędzy prezydentem Donaldem Trumpem a byłym wiceprezydentem Joe Bidenem.

Indeks dolara najniżej od lat

Spoglądając na notowania indeksu dolara amerykańskiego (DXY) zauważymy, że amerykańska waluta znacząco osłabiła się w ostatnich dniach w relacji do walut grupy G8. Tak znaczna deprecjacja USD sprawiła, że notowania indeksu DXY znalazły się na najniższym poziomie od początku września i jednym z najniższych od kwietnia 2018 roku.

Wall street w okolicy technicznego wsparcia

Analizując natomiast obecną sytuacją na notowaniach popularnych, amerykańskich indeks zauważymy, że zarówno S&P 500, jak również Nasdaq i Dow Jones znalazły się w okolicy ostatnio pokonanych oporów (teraz technicznych wsparć). W przypadku S&P 500 i Dow Jones poziomy te zbiegają się nawet z mierzeniami 38,2 proc. korekty Fibonacciego.

Weź udział w cyklu webinarów i zdobądź międzynarodowy certyfikat

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRyvu Therapeutics notuje największy spadek. Wczorajsza sesja zakończyła się drobnymi spadkami za Oceanem
Następny artykułCanal+ Polska planuje pierwszą ofertę publiczną akcji na GPW
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here