Naga MarketsRosjaRosja szybko realizuje swój plan wprowadzenia regulacji kryptowalut. Duma przyjęła w drugim czytaniu projekt ustawy o cyfrowych aktywach finansowych. Przyczynił się do tego sam Prezydent Putin, którego zarządzenie zakładało wprowadzenie przepisów do czerwca br.

Ustawa ta ma na celu stworzenie krajowego ustawodawstwa dla branży kryptowalut. Rosyjska Duma wyraziła zgodę na wprowadzenie zmian w krajowym kodeksie cywilnym dotyczące praw cyfrowych.

Będzie to pierwszy krok w kierunku stworzenia ram prawnych dla gospodarki cyfrowej. Projekt ustawy został wcześniej zatwierdzony przez Dumę w maju 2018 roku.

Przewodniczący Dumy, Vyachelsav Volodin, podkreślił, że poprawki mają na celu skorygowanie braków w obecnym języku legislacyjnym dotyczącym pojęcia praw cyfrowych. “Po przyjęciu ustawy obywatele i osoby prawne otrzymają dodatkowe gwarancje, które pozwolą im aktywniej uczestniczyć w rozwoju gospodarki przyszłości” – dodał Volodin.

Ustawa podstawą rozwoju cyfrowej gospodarki

Po tym, jak Duma przyjęła projekt ustawy w maju, ten został odesłany do rozpatrzenia przez parlamentarzystów, w tym przez jedną z osób, które pomogły w jej sporządzeniu. Krok ten wymagał wprowadzenia szeregu zmian do ustawy, w tym terminologii i definicji związanych z krypto i blockchainem.

Volodin stwierdza: “Ustawa o prawach cyfrowych stanowi podstawę rozwoju gospodarki cyfrowej. Jest to nowa dziedzina naszych praw, a tym samym ważne jest ujednolicenie podstawowych pojęć.”

“Wraz z przyjęciem ustawy prace nad legislacyjną regulacją rozwoju gospodarki cyfrowej się nie kończą. Na sesji wiosennej zapewnimy przyjęcie całego zestawu projektów ustaw w tej sprawie” – dodał.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Pełna regulacja rynku już za kilka miesięcy?

Termin “prawa cyfrowe” w rozumieniu ustawy definiuje się jako “zobowiązania i inne prawa, których treść i warunki realizacji są określane zgodnie z zasadami systemu informatycznego spełniającego kryteria ustawowe”. Ustawa wyjaśnia dalej, że “wdrożenie, zbycie, w tym przeniesienie, zastaw, obciążenie prawami cyfrowymi za pomocą innych środków lub ograniczenie możliwości rozporządzania prawem cyfrowym jest możliwe tylko w systemie informatycznym bez odwoływania się do strony trzeciej”.

Zobacz również: OECD obniża prognozy dot. globalnego wzrostu gospodarczego

Rosję dzieli teraz jedynie kilka miesięcy od posiadania regulacji kryptowalut, jeśli rząd zastosuje się do postanowienia Putina. Wielu komentatorów uważa, że ​​nacisk na prawodawstwo jest wstępem do czegoś jeszcze większego, ale nikt nie jest jeszcze pewien do czego.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here