Naga MarketsCzy Rosjanie naprawdę zbanują Bitcoina?
Czy Rosjanie naprawdę zbanują Bitcoina?

Jeszcze w kwietniu informowaliśmy Was, że Federacja Rosyjska pracuje nad ustawą, która ma w dużym stopniu ograniczyć swobodę działania na rynku OTC oraz kryptowalut. Temat był jednak odsuwany w rosyjskim parlamencie i nikt nie umiał odpowiedzieć jak będzie wyglądał ostateczny zarys ustawy.

Zgodnie z informacjami podanymi przez Russia Today, sprawa nabrała tempa. Zdaniem rosyjskiej agencji prasowej Bitcoin wraz z innymi kryptowalutami ma zostać zablokowany przez lokalny rząd do końca przyszłego roku. Co więcej, odpowiednie decyzje mogą zostać podjęte nawet podfczas następnej sesji parlamentarzystów.Zastępca Ministra Finansów – Aleksiej Mojsiejew powiedział dziennikarzom:

„Będziemy debatowali na temat nowych zapisów podczas najbliższej sesji parlamentarnej. Bardzo możliwe, że również wtedy będziemy głosowali. Najpóźniej decyzję musimy podjąć do końca przyszłego roku. Obecnie analizujemy raporty przygotowywane przez agencje bezpieczeństwa dotyczące specyfikacji i miar legislacyjnych. Pod uwagę weźmiemy zarówno zagrożenia jak i korzyści związane z wirtualną walutą”

Mojsiejew: "Podążamy jedynie ścieżkami wytyczonymi przez UE"
Mojsiejew: „Podążamy jedynie ścieżkami wytyczonymi przez UE”

Co ciekawe Mojsiejew stwierdził, że Rosja podąża jedynie śladami Unii Europejskiej. Kraje eurozony jednak jak do tej pory nie zbanowały żadnej cyfrowej waluty. Oprócz tego, niektóre banki centralne zaczynają dostrzegać w Bitcoinie ciekawą alternatywę.

Oficjalnym powodem chęci zablokowania handlu walutami cyfrowymi jest uniemożliwienie terrorystom łatwego i anonimowego transferu środków w celu zakupu dóbr powszechnie zakazanych (broni, narkotyków, itp.) lub prania brudnych pieniędzy. Uszczypliwie można więc stwierdzić, że Federacja Rosyjska pozbywa się potencjalnej konkurencji dla rosyjskiego rubla, który od lat wykorzystywany jest właśnie w tych celach.

Rosja nie jest jednak pionierem jeżeli chodzi o blokowanie handlu Bitcoinem. Dołącza do Chińskiej Republiki Ludowej, Ekwadoru oraz Boliwii.

Trudno wyjść z podziwu i zrozumieć zamiary Putina. Rosja bowiem od wielu lat chce zaprzestać dominację USD na światowych rynkach. Wirtualna moneta w postaci Bitcoina byłaby ku temu świetną okazją.

Za cryptocoinsnews.com

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here