Naga Marketspieczatki regulacje i zasadyZgodnie z dokumentami opublikowanymi przez Centralny Bank Rosji, planowane jest wprowadzenie limitów na zakup kryptowalut dla niedoświadczonych inwestorów. Jak poinformował rosyjski gigant medialny RBC, bank chce zmienić obecny projekt ustawy kryptowalutowej o nazwie „On Digital Financial Assets”, który niedawno przeszedł przez drugie z trzech czytań w rosyjskim parlamencie.


Rynek krypto regulowany za pomocą certyfikatu kwalifikacyjnego

Dokument banku centralnego zaleca zrównanie limitów inwestorskich z limitami określonymi w projekcie ustawy o finansowaniu społecznościowym, który jest również analizowany przez rosyjski parlament. Szef komitetu Dumy Państwowej ds. rynków finansowych Anatolij Aksakow powiedział, że próg zostanie prawdopodobnie ustalony na około 600 000 rubli (około 9100 USD) rocznie czyli tyle samo, co roczny limit inwestycji w projekty finansowania społecznościowego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeśli parlament zaakceptuje projekt ustawy z obecnymi zaleceniami banku centralnego, niekwalifikowani inwestorzy nadal będą mogli kupować i transferować aktywa cyfrowe na terenie kraju. Ponadto inwestorzy będą mogli sprzedawać lub kupować tokeny bez pośredników.

Bank Centralny Rosji uważa inwestora za „niekwalifikowanego”, jeśli jego doświadczenie inwestycyjne jest krótsze niż rok. Aby zostać uznanym za inwestora kwalifikowanego będzie trzeba uzyskać specjalny certyfikat kwalifikacyjny.

Rosyjski rząd chce również ustanowić wymogi dla pośredników finansowych zaangażowanych w handel aktywami kryptowalutowymi. Zgodnie z aktualną wersją projektu banki, depozytariusze i giełdy będą zobowiązane do śledzenia wszystkich transakcji z użyciem wirtualnych walut wraz z ujawnianiem kwot.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Pod koniec lutego prezydent Rosji Władimir Putin wyznaczył rządowi kolejny termin na przyjęcie przepisów dotyczących branży aktywów cyfrowych. Putin chce, by przepisy związane z kryptowalutami zaczęły obowiązywać już od 1 lipca 2019 r.

Z kolei jak poinformowała lokalna agencja prasowa TASS, partia rządząca Federacją Rosyjską, Jedna Rosja, uruchomiła blockchainową platformę do głosowania elektronicznego.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here