Naga MarketsFlaga rosjiRosja dąży do ograniczenia zakupów kryptowalut przez nieakredytowanych inwestorów. Bank Rosji chce również spowolnić transakcje na giełdach kryptowalutowych, aby zapobiec „emocjonalnym” zakupom kryptowalut. Anatoly Aksakov, przewodniczący komisji ds. rynków finansowych w rosyjskiej Dumie Państwowej, argumentował, że Rosja musi przyjąć nowe przepisy, aby chronić inwestorów detalicznych przed potencjalnymi stratami związanymi z inwestowaniem w kryptowaluty.

Rosja zamierza „chronić” obywateli przed „nieprzemyślanymi” inwestycjami 

Rosyjska agencja informacyjna Interfax poinformowała, że ustawodawcy rozważają wprowadzenie nowych przepisów mających ograniczyć inwestycje w kryptowaluty przez „nieakredytowanych” inwestorów.– Waluty cyfrowe są przedmiotem naszej wzmożonej uwagi i będziemy dążyć do zapewnienia maksymalnej ochrony naszym obywatelom, którzy inwestują w aktywa cyfrowe, ponieważ jest to nowy instrument i jest to dość trudne dla niewykwalifikowanego inwestora – przyznał Anatoly Aksakov, przewodniczący komisji ds. rynków finansowych w rosyjskiej Dumie Państwowej.

Dostrzega on, że choć inwestycje w kryptowaluty dają potencjał osiągnięcia wysokich stóp zwrotu, to jednak obarczone są one dużym ryzykiem.

– Z pewnością musimy zapewnić konkretne przepisy, aby chronić nieprofesjonalnego inwestora przed nieprzemyślanymi inwestycjami w waluty cyfrowe – stwierdził.

Doniesienia te są zgodne z nowymi planami Banku Rosji, aby spowolnić transakcje na giełdach kryptowalutowych w celu ochrony inwestorów detalicznych przed „emocjonalnymi” zakupami tychże aktywów.

Sergey Shvetsov, pierwszy zastępca gubernatora w Banku Rosji, argumentował, że ten środek ochroni rosyjskich inwestorów przed stratami w scenariuszu, w którym rynek kryptowalut „rozbija się do zera”.

Okazuje się jednak, że według sierpniowej ankiety przeprowadzonej przez Rosyjskie Stowarzyszenie Dealerów Forex, zdaniem 77 proc. rosyjskich inwestorów kryptowaluty są „najbardziej przyszłościową” inwestycją.

invest

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin wiadomości | comarch akcje prognozy | gpw mercator | asseco cena akcji | Korona islandzka | swig80 notowania | gpw cyfrowy polsat | notowania kryptowalut |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułWIG20 i kurs złotego zyskają na decyzji RPP, twierdzi BNP Paribas
Następny artykułBitcoin, ethereum, algorand i inne kryptowaluty. Analizuje Justin Bennett
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here