Naga MarketsRynkowe Tankowanie to program Comparic24.tv realizowany przy współpracy z Purple Trading, w którym Łukasz Skiba dokonuje przeglądu najważniejszych wydarzeń na rynku ropy. W 30. odcinku analizuje raport OPEC z września i realizację porozumienia OPEC+ wśród sygnatariuszy.

  • Światowa produkcja ropy przez OPEC zmniejszyła się z 29,3 tys. baryłek dziennie obserwowanych w 2019 roku do średnio 25 tys. baryłek obserwowanych w II kw. br.
  • W sierpniu produkcja nieznacznie wzrosła względem lipca i wynosiła 26,7 tys. baryłek dziennie
  • Wstępne dane wskazują, że globalna produkcja w sierpniu spadła o 0,03 mb/d do średniej 95,69 mb/d w porównaniu do poprzedniego miesiąca.
  • Partnerem programu Rynkowe Tankowanie jest Purple TradingBilans popytu i podaży na 2022 rok sugeruje niedobry ropy naftowej

Wstępne dane wskazują na wzrost całkowitych komercyjnych zapasów ropy naftowej w krajach OECD o 10,5 mb m/m w lipcu. Wynosząc 2912 mb, zapasy były o 305,9 mb niższe niż w tym samym miesiącu rok temu: 122,0 mb poniżej najnowszej pięcioletniej średniej oraz 57,2 mb niższe od średniej z lat 2015-2019.

Jak wyliczył portal Seeking Alpha, że zapasy w III kw. spadną o 209 mb i to może oznaczać, że jeżeli uwzględnimy prognozy popytu, zapasów wystarczy na 59 dni, co jest wartością mniejszą od średniej z 2018 roku, która wynosiła 60 dni, co daje kolejny prowzrostowy sygnał dla cen czarnego złota – komentuje Łukasz Skiba.

HANDLUJ ROPĄ BEZ PROWIZJI Z PURPLE TRADINGJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykuł5. różnic między złotem, a srebrem. XAU/USD spadnie poniżej 1600 USD
Następny artykułKursy walut NBP. Złoty w górę, dolar, euro i frank tracą w poniedziałek 27 września 2021 r.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here