Naga MarketsPrzyłącz się do dyskusji na największej polskojęzycznej grupie poświęconej GPW na Facebooku – Zyskowna strona giełdy. W dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

Zakłady Magnezytowe Ropczyce są producentem ceramicznych materiałów ogniotrwałych stosowanych jako elementy konstrukcyjne pieców i urządzeń cieplnych pracujących w wysokich temperaturach.

Te artykuły również Cię zainteresują
Piątkowa sesja nie była zbyt udana dla warszawskiego parkietu. Na słabym tle zdecydowanie wyróżniała się spółka Ropczyce, której akcje drożały aż o 10% przy najwyższych obrotach w tym roku. Bezpośrednią przyczyną zwyżki były opublikowane wyniki za II kwartał. Okazało się, że spółka dynamicznie poprawia swoje osiągi. Zysk netto wzrósł o 164%, zysk operacyjny o 238%, a przychody o niespełna 44%. Warto zauważyć, że gdyby nie dokonany odpis na około 6 mln zł, zysk netto wzrósłby niemal do 400%. Wynik są więc zdecydowanie pozytywne i chyba powyżej wszelkich prognoz. Na wykresie mamy wyjście na nowe maksima i prawdopodobną kontynuacje szerszego trendu wzrostowego. Ostatnio o spółce pisaliśmy 19 lipca.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Grupa prowadzi działalność w dwóch głównych obszarach: produkcji półwyrobów i wyrobów hutniczych ze stali, a także skupu, przerobu i sprzedaży złomów stali i metali nieżelaznych.

Akcje spółki drożały podczas ostatniej sesji ubiegłego tygodnia o ponad 2% notując tym samym nowe, tegoroczne maksimum. W mediach nie pojawiły się istotne i zaskakujące informacje, jedyną była sprawa umorzenia części obligacji. W dłuższym okresie czasu ze spółki napływają jednak dość pozytywne dane. Warto tu wspomnieć choćby dobre wyniki w pierwszym kwartale, gdzie wykazano poprawę rentowności i wzrost zysku operacyjnego oraz przychodów. Na uwagę zasługują także podniesione niedawno ratingi dwóch ważnych agencji, które uzasadniały swoje decyzje znaczną poprawą wyników oraz przewidywaniami braku problemu ze spłatą zadłużenia. W ostatniej rekomendacji z końca maja spółkę wyceniono na 2,23 zł. Wydaje się, że trwałe wybicie ponad poziom oporu przy 2 zł, może oznaczać kontynuację tendencji wzrostowej w kolejnych miesiącach.

Korzystasz z narzędzi analitycznych na portalu Trading View? Teraz możesz tam śledzić także nasze analizy spółek z GPW

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here