Naga MarketsRopczyce [RPC], Cherrypick Games [CHP] – Gorące spółki dniaSpółka Ropczyce zajmująca się produkcją ceramicznych materiałów ogniotrwałych, pokazała wczoraj swoje wyniki za II kwartał. Firma odnotowała w tym okresie 7,98 mln zł skonsolidowanego zysku netto, wobec 2,7 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 12,18 mln zł wobec 5,95 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 76,49 mln zł, wobec 81,16 mln zł rok wcześniej.

  • Ropczyce z dobrymi wynikami za I półrocze
  • Cherrypick Games ma umowę z chińskim wydawcą gier

Słabszy pod względem zysku i przychodów jest skumulowany wynik za całe pierwsze półrocze. Wyniki należy ocenić jednak jako bardzo dobre, biorąc pod uwagę kres pandemii i mocny spadek sprzedaży w całym sektorze. Spółka zdołała go zniwelować mocnym wzrostem przychodów w segmencie hutnictwa metali nieżelaznych. Zdaniem spółki, drugi kwartał pokazał, że przyjęta strategia jest słuszna i spółka potrafi poradzić sobie nawet w bardzo niesprzyjającym otoczeniu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ropczyce w kierunku 26 zł

“Uzyskane w pierwszym półroczu wyniki to efekt znacznego udziału w strukturze sprzedaży projektów kompleksowych, realizowanych w ramach dywersyfikacji inżynieringowej. W przyszłość patrzymy z umiarkowanym optymizmem, ale też z ostrożnością, gdyż rynek nie jest do końca przewidywalny” – dodano w komunikacie. Na wykresie tygodniowym kurs od marca pnie się w górę. Najbliższym, często respektowanym poziomem oporu są okolice 26 zł.

ropczyce


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Cherrypick Games z umową na rynek chiński

Producent gier notowany na rynku NewConnect – Cherrypick Games, poinformowała wczoraj o zawarciu umowy o partnerstwie z chińskim wydawcą gier mobilnych YODO. „Na mocy zawartej umowy YODO1 zobowiązała się do udostępnienia spółce narzędzi, które zostaną zaimplementowane w grach wydanych przez spółkę m.in. w grze „My SPA Resort”, które umożliwią spółce dystrybucję gier spółki na rynku chińskim za pośrednictwem platformy AppStore, Google Play Store oraz innych platform poprzez dostosowanie ich do przepisów obowiązujących na terytorium Chin”- podano w komunikacie.

cherrypick

Umowa została zawarta na dwa lata, z możliwością automatycznego przedłużenia o kolejne okresy obejmujące jeden rok. Na wykresie mieliśmy wyższe otwarcie, po którym cena zaczęła spadać. Wydaje się więc, że wybicie ponad wczorajsze maksimum może być traktowane jako sygnał kończący lipcową korektę.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here