Naga MarketsZakłady Magnezytowe Ropczyce są producentem ceramicznych materiałów ogniotrwałych stosowanych jako elementy konstrukcyjne pieców i urządzeń cieplnych pracujących w wysokich temperaturach.

ropczyce
źródło xStation 5

Akcje spółki drożały w miniony piątek o 2,8% przy mocno podwyższonych obrotach, choć wynik w trakcie sesji był nawet dużo lepszy. Tym samym kurs przybliżył się do szczytu z końca sierpnia, a narastający wolumen wskazuje na szansę przeprowadzenia ataku na tamten wierzchołek. Powodem zwyżki w piątek była publikacja wyników za trzeci kwartał. Spółka odnotowała w tym okresie niemal 10,6 mln zł zysku netto wobec 3,71 mln zł rok wcześniej. Zysk operacyjny był ponad 2,5 razy wyższy niż przed rokiem, a przychody sięgnęły 92 mln zł, w porównaniu z nieco ponad 70 mln zł rok wcześniej. Od początku roku zysk wynosi już ponad 19 mln zł, podczas gdy w ubiegłym roku było to 10,84 mln zł. Także przychody są o ponad 70 mln zł wyższe. Od stycznia wynik w ujęciu EBITDA rośnie już o ponad 100%. Spółka w komunikacie podkreśliła, że liczy na utrzymanie dwucyfrowego wzrostu przychodów w ostatnim kwartale roku. Jest to kolejny mocny raport, nie dziwi więc, że kurs rośnie w tym roku już o około 40%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz również: Ropczyce [RPC] – w wieloletnim trendzie wzrostowym- analiza na zamówienie

Bloober Team SA to niezależny producent gier wideo.

bloober

Podczas ostatniej sesji ubiegłego tygodnia dość słabo radziły sobie główne spółki z branży producentów gier. Ciekawie natomiast zrobiło się na notowaniach Bloober Team, gdyż spółka otworzyła sesję sporą luką wzrostową. Ostatecznie akcje zdrożały tylko o niespełna 9%, natomiast obroty tego dnia stały na bardzo wysokim poziomie. Powodem zwyżki okazała się informacja o nazwie gry, nad którą trwają prace. Ma to być kontynuacja hitu „Layers of Fear”. Pierwsza część tej gry wydana została w lutym 2016 roku i okazała się sporym sukcesem sprzedażowym. Wydawcą gry ma być amerykańska firma Gun Media Holdings. Premiera gry ma się odbyć w przyszłym roku. Spoglądając na wykres, widać że mimo pozytywnej informacji, notowania spadają. Należy jednak pamiętać o silnych wzrostach z lat 2012-17 i na tym tle spadki wyglądają jak duża korekta. Trudno oczekiwać nagłej zmiany trenu, wydaje się jednak, że warto czekać na pierwsze doniesienia o nowej produkcji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here