Naga MarketsZakłady Magnezytowe Ropczyce są producentem ceramicznych materiałów ogniotrwałych stosowanych jako elementy konstrukcyjne pieców i urządzeń cieplnych pracujących w wysokich temperaturach.

ropczyce
źródło xStation 5

Notowania spółki nieznacznie traciły podczas sesji z ubiegłego piątku. Odbyła się ona przy podwyższonych obrotach, a wpływ na to miała publikacja wyników za drugi kwartał. Spoglądając na wykres tygodniowy, widać że mamy do czynienia z ponad 40% przeceną, a cena dochodzi do miejsca łączącego poziom poprzedniego dołka oraz kilkuletniej linii trendu wzrostowego. Wydaje się, że w tym rejonie mogłoby dojść do zainicjowania choćby korekty ostatnich spadków, tym bardziej, że wyniki powinny do tego skłaniać. Mimo, że zysk w II kwartale wyniósł 2,7 mln zł i był sporo niższy niż przed rokiem, to jednak łącznie od początku roku spółka notuje rekordowo wysoki zysk w wysokości 16,44 mln zł w porównaniu z 8,78 mln zł zysku rok wcześniej. Tak mocny wynik od początku roku udaje się uzyskiwać przy porównywalnych przychodach jak przed rokiem.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz również: Bloober Team – pozytywne informacje napędzają wzrosty

Działalność AC SA opiera się przede wszystkim na sprzedaży samochodowych instalacji gazowych.

acg
źródło xStation 5

Akcje spółki zyskiwały podczas sesji z ubiegłego piątku niemal 4%. Spoglądając na sytuację na wykresie tygodniowym, widać że trwające spadki sięgające niemal 25% doprowadziły cenę z powrotem na poziom szczytów z poprzednich lat. W tym rejonie mogłoby dojść do reakcji popytowej, jeżeli tak się nie stanie, niewiele niżej znajduje się kilkuletnia linia trendu wzrostowego gdzie popyt będzie miał kolejną szansę na dokonanie odbicia. W piątek spółka opublikowała raport z wynikami za II kwartał. Wynika z niego, że wypracowała 21,75 mln zł zysku netto, co jest wynikiem słabszym niż przed rokiem. Niewiele niższe wyniki spółka notuje także od stycznia. Jest to jednak efekt prowadzonych inwestycji i intensyfikacji działalności badawczo – rozwojowej. Przychody od stycznia utrzymują się jednak na porównywalnym poziomie jak przed rokiem tj. ok. 121 mln zł, co oznacza spadek o ponad 4%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here