Naga MarketsropczyceZakłady Magnezytowe Ropczyce są producentem ceramicznych materiałów ogniotrwałych stosowanych jako elementy konstrukcyjne pieców i urządzeń cieplnych pracujących w wysokich temperaturach. Oferta spółki skierowana jest głównie do przemysłu stalowego, przemysłu metali nieżelaznych, przemysłu cementowo-wapienniczego, hutnictwa szkła, odlewnictwa, koksownictwa oraz do innych branż stosujących procesy wysokotemperaturowe.

Spółka miała 13,75 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I kw. 2019 r. wobec 2,5 mln zł zysku rok wcześniej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zysk operacyjny wyniósł 16,72 mln zł wobec 13 mln zł zysku rok wcześniej. EBITDA wyniosła 20,41 mln zł, o 24,6% więcej r/r.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 101,27 mln zł w I kw. 2019 r. wobec 88,97 mln zł rok wcześniej.

“Wyniki za I kwartał 2019 roku to w głównej mierze efekt konsekwentnej realizacji strategii dywersyfikacji we wszystkich aspektach biznesowych. Stawiamy na długoterminowe rozwiązania, dlatego dbamy o relacje z dotychczasowymi partnerami i pozyskujemy nowych w oparciu o długoterminową współpracę. W minionym kwartale prowadziliśmy także intensywne działania marketingowe, których rezultatem jest pozyskanie nowych odbiorców na Bliskim Wschodzie i w Europie. Zwykle pierwszy kwartał jest najsłabszy z perspektywy całego roku. Tym razem okazał się najlepszym w historii i liczymy, że najbliższe kwartały również będą dobre” – powiedział prezes Józef Siwiec, cytowany w komunikacie.

W okresie pierwszych 3 miesięcy br. do hutnictwa żelaza i stali zrealizowano sprzedaż na poziomie 48,5 mln zł (+11,9% r/r), hutnictwa metali nieżelaznych 15,3 mln zł (-8% r/r), zaś do przemysłu cementowo wapienniczego rekordowe 30,5 mln zł (+45,8% r/r).

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I kw. 2019 r. wyniósł 13,81 mln zł wobec 2,27 mln zł zysku rok wcześniej.

Sytuacja na wykresie:

Notowania spółki otworzyły się dzisiaj luką wzrostową. O poranku akcje drożeją już o ponad 5%. Szerszy trend jest zdecydowanie wzrostowy i wszystko wskazuje na to, że popyt powalczy przynajmniej o powrót na ostatnie maksima.

ropczyce
źródło xStation 5

Czytaj także: Mabion [MAB] – możliwy ruch w kierunku 100 zł – analiza na zamówienieConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here