Naga MarketsropczyceZakłady Magnezytowe Ropczyce są producentem ceramicznych materiałów ogniotrwałych stosowanych jako elementy konstrukcyjne pieców i urządzeń cieplnych pracujących w wysokich temperaturach. Oferta spółki skierowana jest głównie do przemysłu stalowego, przemysłu metali nieżelaznych, przemysłu cementowo-wapienniczego, hutnictwa szkła, odlewnictwa, koksownictwa oraz do innych branż stosujących procesy wysokotemperaturowe.

Spółka miała 13,75 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I kw. 2019 r. wobec 2,5 mln zł zysku rok wcześniej.

Zysk operacyjny wyniósł 16,72 mln zł wobec 13 mln zł zysku rok wcześniej. EBITDA wyniosła 20,41 mln zł, o 24,6% więcej r/r.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 101,27 mln zł w I kw. 2019 r. wobec 88,97 mln zł rok wcześniej.

“Wyniki za I kwartał 2019 roku to w głównej mierze efekt konsekwentnej realizacji strategii dywersyfikacji we wszystkich aspektach biznesowych. Stawiamy na długoterminowe rozwiązania, dlatego dbamy o relacje z dotychczasowymi partnerami i pozyskujemy nowych w oparciu o długoterminową współpracę. W minionym kwartale prowadziliśmy także intensywne działania marketingowe, których rezultatem jest pozyskanie nowych odbiorców na Bliskim Wschodzie i w Europie. Zwykle pierwszy kwartał jest najsłabszy z perspektywy całego roku. Tym razem okazał się najlepszym w historii i liczymy, że najbliższe kwartały również będą dobre” – powiedział prezes Józef Siwiec, cytowany w komunikacie.

W okresie pierwszych 3 miesięcy br. do hutnictwa żelaza i stali zrealizowano sprzedaż na poziomie 48,5 mln zł (+11,9% r/r), hutnictwa metali nieżelaznych 15,3 mln zł (-8% r/r), zaś do przemysłu cementowo wapienniczego rekordowe 30,5 mln zł (+45,8% r/r).

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I kw. 2019 r. wyniósł 13,81 mln zł wobec 2,27 mln zł zysku rok wcześniej.

Sytuacja na wykresie:

Notowania spółki otworzyły się dzisiaj luką wzrostową. O poranku akcje drożeją już o ponad 5%. Szerszy trend jest zdecydowanie wzrostowy i wszystko wskazuje na to, że popyt powalczy przynajmniej o powrót na ostatnie maksima.

ropczyce
źródło xStation 5

Czytaj także: Mabion [MAB] – możliwy ruch w kierunku 100 zł – analiza na zamówienieConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here