Naga MarketsCena ropy Brent kieruje się do 45 USD/brk. Pomaga wzrost na rynku akcji i słaby dolarCena ropy Brent za baryłkę kieruje się do poziomu 45 USD. Sprzyja temu słabszy dolar i wzrost na rynkach akcji przeciwstawny do rosnących zapasów ropy w Stanach Zjednoczonych. Wzrostom na rynku ropy sprzyja także zatwierdzony na początku tygodnia fundusz odbudowy Unii Europejskiej. Negatywny wpływ na wycenę czarnego złota ma natomiast wzrost infekcji koronawirusem w najważniejszych światowych gospodarkach. Co dzieje się na wykresie ropy Brent? https://comparic.pl/kurs-dolara-notowania-online-comparic/

  • Notowania ropy Brent próbują w tym tygodniu dotrzeć do 45 USD/brk
  • Sprzyja temu wzrost na rynku akcji i słabszy dolar

Koronawirus, pomoc UE, OPEC+ i słabszy dolar

Ropa podskoczyła na początku tego tygodnia po tym, jak przywódcy Unii Europejskiej uzgodnili fundusz pomocowy warty 750 mld euro. Notowania ropy miały jednak spore trudności żeby wybić się z wąskiej konsolidacji.

Zobacz też: Test strategii Puria na wybicie średnich kroczących

Wciąż istotne dane, które mają wpływ na cenę ropy dotyczą wyścigu o wynalezienie szczepionki na koronawirusa, który trwa w najlepsze przy wzroście infekcji COVID-19 w największych gospodarkach świata.

Warto także wspomnieć o złagodzeniu cięć producji ropy o 7,7 mln brk/dziennie, które oficjalnie będzie obowiązywało do sierpnia OPEC+. Tak naprawdę, jeszcze w sierpniu i wrześniu wydobycie będzie ograniczone o 8,1 – 8,3 mln brk/dziennie z uwagi na nadprodukcję niektórych krajów kartelu z początku roku. Wraz z częściowym tylko ożywieniem konsumpcji ropy, ma to negatywny wpływ na jej ceny.

– Niepewność wynika z popytu. Konieczne jest podążanie za kursem dolara, ponieważ warstwa wsparcia dla popytu na ropę zniknie, jeśli dolar ponownie zacznie się umacniać – powiedział Tamas Varga, analityk w PVM Oil Associates.

Ropa Brent oddaje zyski

Po wtorkowym wybiciu, notowania ropy Brent utrzymują się w okolicach poziomu 44 USD za baryłkę. Ponadto, wsparcie zapewnia linii trendu widoczna na poniższym wykresie dziennym.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.
Ropa Brent – wykres dzienny

Dopóki cena pozostaje ponad wspomnianym wyżej wsparciem, wciąż istnieje szansa na zaatakowanie poziomu 45 USD/brk. Kluczowy opór znajdziemy natomiast w okolicach 53 USD, skąd startowała silna fala wyprzedaży na początku marca br.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here