Naga MarketsKoronawirus sieje panikę na światowym rynku akcji. Ten tydzień z pewnością przejdzie do historii, indeksy na całym świecie nurkują, bardzo mocną wyprzedaż obserwujemy także na rynku ropy naftowej. Co dalej z polskim złotym i głównymi rynkami? Zapraszamy do rozmowy Macieja Leściorza i Łukasza Wardyna z Jackiem Brzeskim w programie Artyści Rynków


Przed nami dwie obniżki stóp procentowych w USA?

“Jest to pewna nowość, ostatnio mówiło się o tym, że obniżek nie będzie, jednak rynek obecnie dyskontuje obniżkę łącznie o 85 punktów bazowych. Widać, że szacunki zmieniają się razem z obawami o eskalację koronawirusa na świcie oraz jego negatywnych skutków na globalną gospodarkę” – komentuje Maciej Leściorz z CMC Markets.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Jeżeli dojdzie do obniżki stóp procentowych przez Fed reakcja może być odwrotna, wcale nie musi dojść od dalszego osłabienia dolara w stosunku do euro. Jeśli chodzi natomiast o polską walutę, dzień po dniu traci ona na wartości, jednak nie jest to paniczna wyprzedaż. Najgorzej wygląda to jednak w ujęciu do franka szwajcarskiego, gdzie wybity został poziom 4,05 zł. Z kolei w przypadku funta brytyjskiego kluczowym poziomem oporu pozostaje 5,15 zł, jego ewentualne pokonanie mogłoby doprowadzić do przyspieszenia wzrostów.”

“Niemniej trzeba pamiętać, że patrzenie na rynek tylko i wyłącznie pod kątem analizy technicznej możemy być błędne przy tak ogromnej zmienności z jaką mamy do czynienia w ostatnim czasie na rynku. jeśli już trzeba patrzeć na dłuższy horyzont czasowy. temat koronawirusa wciąż powinien odgrywać kluczową rolę na rynku.”

Indeks WIG20 w odwrocie

Od początku tygodnia obserwujemy dramatyczną wyprzedaż na światowym, jak i polskim rynku akcji. Indeks dwudziestu największych spółek traci od poniedziałku ponad 15% i ma szansę zakończyć tydzień najgorzej w historii! Patrząc na wykres technicznie, notowania zbliżyły się dziś do kluczowej strefy wsparcia przy poziomie 1700 pkt. Niemniej biorąc pod uwagę skale i dynamikę spadków, odbicie w tym miejscu może okazać się krótkotrwałe. Jeżeli wyprzedaż na świecie nie zwolni, poziom może zostać roztrzaskany z impetem. Łapanie spadającego noża na pewno nie jest dobrym pomysłem.

WIG20 akcje GPW
Indeks WIG20, źródło: tradingview


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here