Naga MarketsCena ropy nafotwejW zeszłym tygodniu ceny ropy naftowej Brent przełamały techniczny poziom oporu 60 USD za baryłkę w kanale trendu wzrostowego. W efekcie wieloletni trend spadkowy został przełamany. Technicznie możliwy jest wzrost do 70 USD za baryłkę, twierdza eksperci z ABN AMRO. Bank koryguje w górę prognozy cen ropy, ale bazowym scenariuszem pozostaje przedział 50-60 USD za baryłkę.

  • Na podstawie analizy fundamentalnej trudno jest ustalić argumenty za dalszymi wzrostami cen
  • Dużo wyższe ceny ropy nie są zrównoważone i producenci ropy zaczną wtedy zwiększać produkcję
  • Największe ożywienie popytu będzie musiało pochodzić z sektora lotniczego

Ceny ropy Brent mogą wzrosnąć do szczytów z września 2019 r. i stycznia 2020 r.

W oparciu o prognozy techniczne ceny ropy mogą wzrosnąć do 70-72 USD za baryłkę, czyli do szczytów z września 2019 r. i stycznia 2020 r. Jednak na podstawie analizy fundamentalnej trudno jest ustalić argumenty za dalszymi wzrostami cen, chociaż widać szeroki optymizm na rynkach finansowych – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Eksperci nadal spodziewają się przedziału handlowego, w którym średnie ceny ropy Brent mieszczą się w przybliżeniu między 50, a 60 USD za baryłkę. Niemniej jednak spekulacje rynkowe mogą tymczasowo spowodować wzrost cen ropy. Na podstawie bilansu podaży/popytu uważają, że tak dużo wyższe ceny ropy nie są zrównoważone i że producenci ropy zaczną wtedy zwiększać produkcję, co w konsekwencji doprowadzi do spadku cen.

Przy tak dużych wolnych mocach produkcyjnych nie będzie braków w nadchodzących latach. Istnieje również ryzyko, że oczekiwane ożywienie popytu na ropę będzie rozczarowujące. Największe ożywienie popytu będzie musiało pochodzić z sektora lotniczego. Zwłaszcza w przypadku lotnictwa nie widzimy jeszcze w tym roku większego ożywienia – dodano.

Jeśli inwestorzy zaczną odczuwać, że ruch wzrostowy dobiega końca, realizacja zysków na obszernych długich pozycjach najprawdopodobniej wywoła silną korektę cen w dół. W związku z tym analitycy z ABN AMRO twierdzą, że ryzyko dla ceny ropy jest przechylone w dół.

Skorygowaliśmy również nieco cenę ropy na lata 2022 i 2023. Ponownie prognozujemy przedział 50-60 USD za baryłkę. Jednak cena może nieznacznie wzrosnąć w wyniku oczekiwanego ożywienia gospodarczego, gdy blokady ustąpią – podsumowano.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Kurs ropy Brent na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs ropy Brent na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs akcji lotos | kursy walut online | koszt dolara | kryptowaluta |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here