Naga MarketsCena ropy nafotwejOstatni wzrost zapasów ropy naftowej nie wystarczy, aby wykoleić hossę na dłuższą metę, uważają stratedzy z TD Securities. Prognozują wzrost kursu ropy Brent powyżej 100 USD za baryłkę. Podobnego zdania są analitycy z Credit Suisse, którzy oczekują wzrostu przynajmniej do 90 USD/brk. Ropa Brent spada w czwartek w okolice poziomu 82,30 USD/brk.

Ropa Brent po 100 dolarów? No to ruszamy! – TDS

Pomimo faktu, że amerykańskie zapasy ropy wzrosły ponad dwukrotnie w zeszłym tygodniu, powinny one zmniejszyć się, gdy rafinerie Zatoki Perskiej wychodzą w „sezon zwrotny”, w którym zakłady regenerują sprzęt, co wymaga mniejszej przepustowości w produkcji.Tymczasem utrzymuje się dyscyplina dostaw OPEC+ i ogólny brak pozytywnej reakcji podaży na wyższe ceny ze strony innych producentów. To wraz z prawdopodobnym wzrostem popytu na produkty ropopochodne z powodu szalejącego kryzysu energetycznego w Azji/Europie powinno doprowadzić do szerokiego wzrostu cen na rynku ropy naftowej.

Zbliżające się skoki popytu i ograniczona dostępność podaży w okresie zimy powinny doprowadzić do wzrostu cen ropy Brent w kierunku 100 USD za baryłkę – napisano w raporcie.

Ropa Brent osiągnie poziom 90,00 USD za baryłkę – Credit Suisse

Ropa Brent dotarła w tym tygodniu do dużego oporu między 86,74 a 88,95/90 USD, gdzie górna granica powinna stanowić istotny opór cenowy, zdaniem ekonomistów z Credit Suisse.

Brent kontynuuje wzrost i pozostaje na dobrej drodze do testu maksimum z 2018 r. na poziomie 86,74 USD, co jest początkiem bardzo ważnej technicznej strefy oporu, która rozciąga się w kierunku długoterminowego trendu spadkowego z 2008 r. i psychologicznego poziomu 88,95 USD / 90,00 USD.

Nasz podstawowy scenariusz zakłada wzrost w okolice 88,95 USD/90,00 USD i będziemy ostrzegać o wszelkich oznakach formowania się szczytu w tej strefie. Chociaż nie jest to nasze podstawowe założenie, impuls może wywindować cenę nawet do 100 USD – wskazano w raporcie.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Kurs ropy Brent na interwale dziennym, tradingview
Kurs ropy Brent na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dino cena akcji | najniższy kurs dolara | notowania alior | lotos gpw | comarch giełda | ranking kryptowalut | enea akcje notowania |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here