Naga MarketsRopa zatrzymuje spadki na miesięcznych minimach. Kurs WTI i brent wyhamowujeNotowania ropy naftowej wczoraj wyhamowały zniżkę, ale istotnej zmiany nastrojów na razie nie widać. Ceny tego surowca wpadły w konsolidację. W przypadku ropy Brent, zatrzymały się tuż powyżej poziomu 64 USD za baryłkę, z kolei dla ropy WTI tym poziomem jest rejon 58 USD za baryłkę.

Chociaż nastroje na rynkach surowcowych ogółem są raczej optymistyczne ze względu na kwestię podpisania porozumienia pierwszej fazy pomiędzy USA a Chinami, to sytuacja fundamentalna generuje presję na niższe ceny ropy naftowej.

Wczoraj amerykańska Energy Information Administration (EIA), będąca częścią Departamentu Energii, podała, że oczekuje większego niż wcześniej wzrostu produkcji ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych. O ile dotychczas zakładano wzrost produkcji ropy w USA o 930 tys. baryłek dziennie w 2020 r., to obecne prognozy wynoszą 1,06 mln baryłek. Z kolei wzrost produkcji ropy w USA w 2021 r. ma wynieść 410 tys. baryłek.

W rezultacie, w bieżącym roku amerykańska produkcja „czarnego złota” ma sięgnąć rekordowych 13,30 mln baryłek dziennie, a w przyszłym roku pobić ten rekord i sięgnąć 13,71 mln baryłek dziennie. To sprawia, że Stany Zjednoczone najprawdopodobniej umocnią swoją pozycję jako największego producenta ropy naftowej na świecie, wyprzedzającego pod tym kątem Rosję i Arabię Saudyjską.

Notowania ropy naftowej WTI – dane dzienne
Notowania ropy naftowej WTI – dane dzienne
Notowania ropy naftowej WTI – dane dzienne
Notowania ropy naftowej brent – dane dzienne


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here