Naga MarketsRopa z szansą na wzrosty z dłuższej perspektywieCena ropy naftowej WTI konsoliduje ponad wsparciem przy 57,50 USD za baryłkę. Strategowie spodziewają się jednak wzrostu popytu, a co za tym idzie, także wzrostu cen czarnego złota.

  • Powell (Fed) powiedział, że gospodarka znajduje się w „punkcie zwrotnym”
  • Ropa może zyskiwać w perspektywie długoterminowej
  • ANZ oczekuje spadków zapasów ropy, nawet przy dodatkowej podaży

Szansa na wyższe ceny ropy

W wywiadzie dla CBS, Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell powiedział, że amerykańska gospodarka znajduje się w „punkcie zwrotnym” z silniejszym wzrostem i zatrudnieniem z wyprzedzeniem dzięki rosnącym szczepieniom i potężnemu wsparciu politycznemu. Wciąż jednak główny czynnik ryzyka stanowi rozprzestrzenianie się wirusa.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Podczas gdy rosnąca liczba przypadków Covid-19 będzie miała wpływ, akcja szczepień postępuje naprawdę dobrze. Myślę, że rynki przymkną oko na krótkoterminową słabość [ropy] i skoncentrują się na dłuższej perspektywie. Popyt na pewno wzrośnie – powiedział Howie Lee, ekonomista z Oversea-Chinese Banking Corp. w Singapurze.

Ponadto, analitycy banku ANZ zwracają uwagę na ustalenia OPEC+, gdzie ustalono zgodę na zwiększenie kwot o 1,1 mln baryłek dziennie od maja do lipca. W tym samym okresie Arabia Saudyjska cofnie dodatkowe ograniczenie o 1 mln baryłek dziennie poniżej oficjalnej kwoty.

– Wyższy niż oczekiwano wzrost kwot w maju zostanie zrównoważony bardziej stopniowym wzrostem produkcji w Arabii Saudyjskiej. W sumie spowodowało ti, że podnieśliśmy nasze szacunki podaży tylko o 400 tysięcy baryłek dziennie w drugim kwartale 2021 r. Nawet przy dodatkowej podaży nadal oczekujemy dalszych spadków w światowych zapasach. Prawdopodobnie spowoduje to powrót większej podaży OPEC na rynek w drugiej połowie 2021 r. Spodziewamy się umocnienia cen wspomaganego bardziej pozytywnym tłem makroekonomicznym – prognozuje ANZ.

Cena ropy w okolicach 60 USD/brk

Notowania ropy WTI wyznaczyły tegoroczny szczyt ponad miesiąc temu na poziomie 67,80 USD/brk. Od tego czasu jesteśmy świadkami korekty, która wspiera się na obszarze przy 57,30 USD.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.

Ponadto, warto zwrócić uwagę na 20-dniową średnią kroczącą, która może sprawdzić się w roli dynamicznego oporu. Wcześniej, podczas ruchu wzrostowego bardzo dobrze działała jako wsparcie.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowanie jsw | pgnig akcje cena | kurs dolars | kurs funta szterlinga | ceny ropy wti | forum gieldowe |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here