Naga MarketsNiemal wszyscy inwestorzy przecierają oczy ze zdumienia spoglądając na to co dzieje się z ceną ropy. Ciężko jest znaleźć podobny przypadek w historii, tym bardziej, że nagła deprecjacja nastąpiła nagle i niespodziewanie, stwierdzał na antenie Comparic24.tv reprezentujący QValue, Michał Stanek.. Z najnowszek odcinka „Inwestowania (z) głową” dowiesz się o tym co zaszło na kursie czarnego złota, a także usłyszysz jakie mogą być globalne skutki pandemii koronawirusa.

Cena ropy spadła poniżej zera. Co to oznacza dla rynków?

Gościem Michała Stanka w najnowszym odcinku serii poświęconej inwestowaniu pasywnemu był Tomasz Korab, prezes zarządu Eques Investment TFI S.A.

Te artykuły również Cię zainteresują
Przyczyna sytuacji na rynku ropy jest dość jasna i zrozumiała. Istnieje ryzyko wylosowania, kontrakty na ropę były obarczone ryzykiem fizycznej dostawy, stąd też kupujący uciekali od ryzyka wyboru przez sprzedających fizycznej dostawy zakontraktowanego dobra. Wśród nich znajdują się między innymi duże instytucje finansowe jak i podmioty przemysłowe, jednak nawet w przypadku tych drugich wiadomo, że brakuje obecnie powierzchni do składowania kolejnych baryłek – wyjaśniał Tomasz Korab.

„Inwestowanie (z) głową” to program, w którym poruszane są tematy różnych klas aktywów, funduszy inwestycyjnych i ich możliwości, podejścia do inwestowania, strategii inwestycyjnych oraz kwestie związane z przewagą funduszy nad czystym inwestowaniem.

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułTIM miał 19,57 mln zł zysku netto, 32,53 mln zł zysku EBIT w 2019 r.
Następny artykułPZU rekomenduje niewypłacanie dywidendy z zysku za 2019 r.
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here