Naga MarketsCena ropy WTI w dół na początku tygodnia. Ponad 10 mln przypadków koronawirusaPandemia koronawirusa nie daję za wygraną, rośnie bowiem liczba zakażeń w Stanach Zjednoczonych i innych miejscach. W związku z tym niektóre kraje decydują się na częściowe wznowienie ograniczeń, co może odbija się na cenie ropy. Na rynku kontraktów terminowych kurs ropy naftowej WTI otworzył nowy tydzień luką spadkową i zdaje się zmierzać do ubiegłotygodniowych minimów. Ponadto, największe chińskie rafinerie przymierzają się do utworzenia grupy zakupowej skupującej surwiec, by zwiększyć swoją siłę i uniknąć wojen przetrgowych.

  • Już ponad 10 mln osób zakażonych koronawirusem na całym świecie
  • Ponowne ograniczenia w krajach tłumią popyt na ropę
  • Ropa WTI dalej kontynuuje ruch spadkowy po domknięciu luki

Koronawirus, rosnące zapasy i grupa zakupowa

Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem na całym świecie przekroczyła w niedzielę 10 mln. Same tylko Indie i Brazylia notowały tego dnia ponad 10 tys. przypadków. Zwiększenie liczby chorych skłania rządy do ponownego nakładania restrykcji.

Na rozwoju pandemii najbardziej ucierpiała ropa naftowa, a oznaki świadczące o potencjalnej, drugiej fali mogą zahamować próbę odrobienia strat jaką obserwowaliśmy przez kilka ostatnich tygodni.

Oprócz głównego czynnika tłumiącego popyt na ropę, wpływ na spadek ten mają także niskie marże rafineryjne, wysokie zapasy surowca oraz wznowienie produkcji w USA. Nie pomogły zatem starania producentów z OPEC+ w celu zmniejszenia dostaw.

Do znacznych zakupów ropy szykują się Chiny. Jak podały anonimowe źródła zaznajomione ze sprawą, rafineryjni giganci z Państwa środą rozmawiają o utworzeniu grupy zakupowej. Celm grupy ma być wspólne skupuowanie surowca zwiększając w ten sposób siłę przetargową i unikając wojen licytacyjnych.

Cena ropy WTI spada o ponad 2 proc. 

Kurs ropy naftowej WTI otwiera nowy tydzień luką spadkową. Osunięcie po godz. 8:20 sięgało 2,23 proc. Szczyt notowań czarnego złota wyznaczony został w zeszłym tygodniu na poziomie 41,74 USD za baryłkę. Jednocześnie bykom udało się wypełnić lukę spadkową, która zadziałała jako opór.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Wykres dzienny kontraktów terminowych na ropę naftową WTI

Jeśli notowania ropy mają dalej zniżkować, niedźwidzie musą pokonać ubiegłotygodniowe minima 37,32 USD / brk. Kolejny cel w przypadku realizcji tego scenariusza stanowić będzie wsparcie w okolicach 35 USD.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here