Naga Markets


ropaPo dotarciu do wsparcia przy 42,50$, ropa WTI wykonała największą korektę wzrostową na całym swingu spadkowym liczącym kilkadziesiąt dolarów. Od października 2018 roku, ropa znajduje się w silnym trendzie spadkowym. Czy jest szansa na większe odbicie?


Trend spadkowy ma szansę się odwrócić?

Patrząc na szeroki interwał czasowy – H4, istnieje szansa na większą korektę w trendzie spadkowym. Wybite zostało górne ograniczenie układu Overbalance, co zgodnie z metodologią może wskazywać na odwrócenie trendu, lub chociaż większe odreagowanie. Aktualnie kluczowym oporem jest strefa przy okrągłym poziomie 50$ za baryłkę.

Wykres ropy

Przyglądając się temu samemu interwałowi czasowemu w przybliżeniu, widać, że rynek reagował na górne ograniczenie niebieskiego układu, jednak ostatecznie zostało ona wybite, co pokazuje przewagę strony kupującej. Jeżeli poziom 50$ zostanie przekroczony, wzrosty mogą przyspieszyć. W przeciwnym razie, pojawienie się sygnałów podażowych przy oporze, może być pretekstem do kolejnej wyprzedaży.

Wykres ropy

Sytuacja intraday

Jeżeli chodzi o niższy przedział czasowy – H1, tutaj można wziąć pod uwagę lokalną falę wzrostową, na której również można wyznaczyć układ geometryczny. Wsparcie wynika więc z dolnego ograniczenia zielonego prostokąta – 46,65$. Wcześniej należy jeszcze zwrócić uwagę na biegunowość wybitego układu Overbalance z interwału H4 – 47,50.

Wykres ropytokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here