Naga Markets

Ropa WTI w okolicach 41 dol. bbl. Zapasy ropy w USA znacznie spadłyCeny ropy naftowej WTI w porannych czwartkowych notowaniach tracą część środowej ponad dwuprocentowej zwyżki, która pojawiła się zapewne wskutek informacji o spadku zapasów ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych.

  • OPEC+ wypełnił cel redukcji wydobycia w 102% we wrześniu, jak podaje Reuters.
  • Zapasy ropy spadły w USA w zeszłym tygodniu, jak podaje API
  • Pakiet stymulacji fiskalnej w Stanach Zjednoczonych raczej po wyborach prezydenckich, jak wynika z wypowiedzi Sekretarza Skarbu USA

Ropa WTI poniżej 41 dol. bbl

Ropa naftowa WTI notowana na amerykańskiej NYMEX w czwartek rano tanieje o 0,66% do 40,84 dol. za baryłkę. Środa przyniosła notowaniom amerykańskiej ropy wzrost o 2,26%, wynosząc kurs surowca z poziomów poniżej 40 dol. bbl do 41,11 dol. na zamknięciu.Ropa WTI w okolicach 41 dol. bbl. Zapasy ropy w USA znacznie spadły
Notowania ropy WTI. Źródło: tradingview.com

Cena ropy naftowej Brent notowana na europejskiej ICE w czwartek rano utrzymuje się nieco powyżej 43 dol. bbl na 43,01 dol. tracąc 0,72% względem notowań z poprzedniego dnia. W środę ropa Brent podrożała o 2,05% do 43,32 dol.

Ropa WTI w okolicach 41 dol. bbl. Zapasy ropy w USA znacznie spadły
Notowania ropy Brent na ICE. Źródło: tradingview.com

– Ropa Brent może opaść do 42,55 dol. za baryłkę, po tym jak nie udało się przełamać kluczowego oporu na 43,44 dol. bbl. – stwierdził analityk techniczny Reutersa Wang Tao.

Zobacz również: Cena złota bez wsparcia rynkowych sentymentów opada poniżej 1900 dol.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Zapasy ropy w USA spadły, podaje API

Środowy wzrost notowań ropy zapewne został wywołany pozytywnymi informacjami o spadku zapasów ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych w zeszłym tygodniu. Skurczyły się także rezerwy paliw oraz destylatów.

XTB

W tym tygodniu musieliśmy poczekać o jeden dzień dłużej na branżowe dane American Petroleum Institute z uwagi na Columbus Day, narodowe święto w Stanach Zjednoczonych, które obchodzone było w poniedziałek 12 października.

Ostatecznie, od API dowiedzieliśmy się o szacowanym spadku zapasów ropy naftowej w zeszłym tygodni w USA o 5,4 mln baryłek. Natomiast w przypadku destylatów (diesel oraz olej opałowy) rezerwy opadły o 3,9 mln baryłek.

Warto jednak zaznaczyć, że w zeszłym tygodniu w Zatoce Meksykańskiej panował huragan Delta, który zatrzymał większość produkcji amerykańskiej ropy w regionie, zatem spadek zapasów może być jedynie tymczasowym zjawiskiem.

Oficjalne rządowe dane od Energy Information Administration pojawią się w czwartek wieczorem, o jeden dzień później niż zwykle.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here